Fotbal

Vzepře se Liberec rozjeté Žilině?

Severočeský klub čeká odveta druhého předkola Poháru UEFA, favoritem je soupeř.

Jako poslední mohykán si musí připadat fotbalový Slovan Liberec. Poté, co své pohárové mise v týdnu nezvládlo ani jedno z pražských “S“, může tristní bilanci českých klubů vylepšit už jen on.


Ale bude to mít velmi těžké. V úvodním utkání druhého předkola Poháru UEFA totiž zkolaboval a v odvetě bude na hřišti Žiliny dohánět jednogólové manko.


Pokus o revanšSeveročeši před dvěma týdny U Nisy prohráli 1:2, ještě horší zprávou do čtvrteční odvety je však výkon, kterým se svěřenci trenéra Škorpila před domácím publikem prezentovali.


Žilina byla ve všech směrech lepší a zaslouženě vyhrála. "Ale my se pokusíme o revanš, chceme to soupeři ještě znepříjemnit. Proč by se nám nemohlo podařit postoupit dál, když je před námi ještě celý zápas? Vždyť v pohárech se často dějí nečekané věci," říká liberecký kouč.


Skvělá forma Žiliny


Českému celku se na postup dávají jen minimální šance. Slovenský vicemistr, vedený českým koučem Pavlem Vrbou, totiž hraje ve famózní formě – ze šesti ligových utkání pětkrát zvítězil a jednou remizoval.


Své soupeře doma drtí ofenzivní smrští, na kterou v této sezoně ještě nenašel nikdo odpověď.Domácí by si jen neradi zkazili skvělý vstup do sezony, v níž v lize vyhráli hned pět ze šesti utkání a jednou remizovali. S bilancí 16:1 jsou suverénním lídrem tabulky.


"Sezonu rozjeli famózně, ale pořád doufám, že na ně přijde nějaký slabší den a třeba to bude ve čtvrtek proti nám,“ věří útočník Jan Nezmar, jenž vidí výhodu libereckého týmu v tom, že mu před důležitým zápasem nikdo nevěří.


“Naopak hráči Žiliny určitě budou pod tlakem, každý je už vidí v dalším kole, což by se na nich mohlo projevit. My se zase musíme vyvarovat hrubek, kterými jsme Žilině doma věnovali obě branky," říká důrazně zkušený útočník.


"Je to zápas podzimu," říká Vrba


Že by však domácí hráči Liberec podcenili, to zřejmě nehrozí. "Je to zápas podzimu," burcuje své ovečky lodivod Pavel Vrba.


Ten moc dobře ví, že jeho výběr může být prvním slovenským týmem, který na pátý pokus přejde přes českého soupeře. Pomoci k této “historické“ události má i trio Čechů: Benjamin Vomáčka, Emil Rilke a Ondřej Šourek.Zatímco první dva patří k základním pilířům mužstva, Šourek usedne zřejmě jen na lavičku.


“Budeme hrát aktivně, na 0:0 to stejně neumíme,“ nahání Libereckým strach Vrba. Exteplický Emil Rilke optimismus trochu krotí.


"Nejlepší by bylo Liberec rychle přibrzdit vedoucím gólem, protože oni nemají co ztratit," připomíná rychlonohý útočník.

Zápas začíná v 19:30 a řídit ho bude Michael Werner z Německa.


Předpokládané sestavy:


Žilina:
Perniš - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Tesák - Rilke, Štrba, Jež, Vladavič - Adauto, Lietava (Plaček).
Liberec: Hauzr - Razinevičius, Holeňák, Polák, Vulin - Dočkal (Kerič), Bílek, Dort, Dittrich - Nezmar (Smetana), Blažek.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události