Fotbal

Shaun Wright-Phillips přestoupil do Manchesteru City

Anglický fotbalový reprezentant Shaun Wright-Phillips se vrátil na místo, které ho vyšvihlo do světa velkého fotbalu.

O návratu šestadvacetiletého fotbalisty do Manchesteru City se diskutovalo už delší dobu, ve čtvrtek vpodvečer však byla celá transakce oficiálně potvrzena. Wright-Phillips se svému novému klubu upsal na čtyři roky.


V Londýně vyhořel


Definitivně se tak naplnila jedna z dalších kapitol zvaná “Abramovičovy drahé přehmaty.“


Jako už po několikáté totiž Chelsea opouští hráč, jenž do klubu přicházel jako hvězda za nekřesťanské peníze, a opouští ho zadním vchodem a za “babku“.


Wright-Phillips stál Chelsea 21 miliónů liber, během tříletého působení se však ani jednou nastálo neprobojoval do základní sestavy.


Celkem v dresu “blues“ nastoupil jen ke 43 zápasům, v nichž vstřelil čtyři góly. Žádný div, že ho tak anglický vicemistr s lehkým srdcem pustil zpět do City.


"Fanoušci budou nadšení," říká manažer Hughes


Oficiální částka přestupu sice nebyla oficiálně zveřejněna, rozhodně by však neměla přesáhnout hranici devíti miliónů liber.


"Že se nám podařilo získat Shauna zpět, je skvělým tahem klubového managementu. Jsem si jistý, že nadšení budou i naši fanoušci,“ říká nový manažer Citizens Mark Hughes.


Spokojený je i samotný fotbalista.


"Z návratu do City mám pochopitelně radost a nemůžu se už dočkat prvního zápas v jeho dresu,“ tvrdí Wright-Phillips, o kterého v létě usilovalo i Atlético Madrid.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události