Hokej

Do extraligy se vrací druhé asistence

Do extraligy se vrací druhé asistence
Zdroj: Dušan Vrbecký

Nadcházející hokejová sezona také slibuje zpřísnění trestů za šířící se simulantství.

Počítání druhých asistencí a zaměření se na hokejové simulanty - to jsou ty nejdůležitější věci, na kterých se shodla Asociace profesionálních klubů (APK) na čtvrtečním zasedání ve Velké Bíteši.

Návrat k vyzkoušenému modelu

Přesně před rokem přišlo APK s poměrně šokujícím prohlášením, že ruší druhé asistence. Tento nelogický krok znamenal, že zatímco všude v Evropě kanadské body hráčům rychle přibývaly, při pohledu na statistiky hráčů z extraligy si cizinec pomyslel, že se u nás hraje nudný hokej.
Sami hráči se mimo kameru nezdráhali několikrát říct, že zrušení druhých asistencí je pěknou hloupostí (v originále bylo použito jadrnějších výrazů). Nyní se po roce experimentu dočkali očekávané změny.


"Návrat druhých nahrávek jsme schválili. Jejich udělení je ale plně v kompetenci rozhodčích. Na ledě se pohybují tři, jestliže bude druhá asistence průkazná, rozhodčí ji bezpochyby zaznamenají. Nemělo by se stávat, aby byl za nahrávku označen náhodný kontakt hráče s pukem," říká ředitel APK Stanislav Šulc s tím, že po zápase už dodatečné dopsání asistence nebude možné.

Přísnější tresty pro simulanty

Dalším bodem jednání bylo simulování hráčů, kterého v minulé sezoně bylo jako šafránu.
Několikrát si na to během sezony stěžoval i reprezentační trenér a šéf Slavie Vladimír Růžička. Ten jistě uvítá, že hříšníci budou nyní trestáni na základě videozáznamů, což je příjemná změna."Dohodli jsme se, že když disciplinárka uzná počínání hráče jako simulování, bude dotyčnému vyměřena pokuta ve výši deseti procent jeho základního platu. Věříme, že si pak hráč padání a jiné projevy nesportovního chování rozmyslí," prohlásil Šulc.

Brankáři si budou muset hlídat výstroj

Příjemnou novinkou extraligového ročníku bude po vzoru NHL také vyhlašování nejlepších hráčů, které vyberou zástupci médií. Brankáři navíc budou muset v první čtvrtině sezony po každém utkání podstoupit měření výstroje. Ve zbytku roku půjde už jen o namátkové kontroly.
"Jestliže se brankář na výzvu nedostaví k měření a předtím si ještě zajde kamsi výstroj upravit, což se zatím stalo jen v jediném případě, činí pokuta 250 tisíc korun," varoval Šulc.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události