Fotbal

VIDEO: Necid vymění Čechy za Rusko! 100 milionů pro Slavii

VIDEO: Necid vymění Čechy za Rusko! 100 milionů pro Slavii

Talentovaný útočník Slavie Tomáš Necid přestoupil do ruského velkoklubu CSKA Moskva.

Fotbalový útočník sice odehraje podzimní část Gambrinus ligy v dresu Slavie Praha, ale v lednu už se stane hráčem ruského celku CSKA Moskva. Gambrinus liga tak přišla o dalšího mladého talenta.Nabídka, která se neodmítá...

"Taková nabídka se nedala odmítnout, je to srovnatelné pouze s přestupem Karla Poborského do Manchesteru United,“ uvedl generální ředitel Slavie Petr Doležal. Poborský ze Slavie přestoupil za 120 milionů, a proto je jasné že částka, kterou Slavia inkasovala, překročila magickou hranici 100 milionů Korun.
"Zároveň jsme moc rádi, že Tomáš odejde až v lednu a v průběhu podzimní části sezony Slavii pomůže nejenom v lize, ale i v pohárové Evropě,“ doplnil  Doležal.


"Přes zájem několika evropských velkoklubů jsme se s Tomášem společně rozhodli pro CSKA Moskva, protože jejich zájem byl podložen konkrétní nabídkou a výsledkem jednání je velmi lukrativní smlouva pro hráče", dodal jeho manažer David Nehoda.Necid: Je to další krok v mé kariéře


"Chtěl bych poděkovat Slavii za umožnění tohoto přestupu a trenérům, kteří mě zde vychovali. Dále děkuji rodičům a manažerovi za to, že mi sehnal tak lukrativní angažmá. Je to další krok v mé kariéře," uvedl Necid.


Necid také potvrdil, že k ruskému týmu se připojí až v lednu. Moskvané se evidentně obávali, aby jim Necida nevyfoukl jiný klub, a proto si vytáhlého střelce pojistili již nyní. "Jdu tam až v lednu před novou sezonou, protože v Rusku se hraje systémem jaro-podzim. Zatím jsem ve Slavii a budu se zde snažit podávat stoprocentní výkony," řekl Necid a dodal "Jdu tam s tím, abych se tam prosadil. Mám čas se na to připravit. Začnu chodit na hodiny ruštiny tak dvakrát, třikrát týdně."

Vizitku střelce si Necid zatím rozhodně zaslouží

Devatenáctiletý útočník Tomáš Necid je v současnosti nejlepším ligovým střelcem Slavie, trefil se třikrát ve čtyřech zápasech. V červenci 2008 se stal nejlepším střelcem na evropském šampionátu fotbalistů do devatenácti let. V roce 2007 byl zvolen nejlepším starším dorostencem roku. Další ocenění tak má šanci získat v moskevském klubu, který před dvěma dny oslavil 97 let od svého založení.Kam vůbec odchází?

CSKA Moskva je sedminásobným mistrem Ruska. Největším klubovým úspěchem na evropském poli bylo vítěžství v Poháru UEFA v roce 2005, kdy CSKA porazili ve finále Sporting Lisabon 3:1. V březnu 2008 přestoupil do CSKA z Brna záložník Luboš Kalouda, takže Necid bude mít po svém boku českého spoluhráče.

Naplní odchod Necida slávistickou peněženku?

Stejně jako pražskou Spartu opustil středopolař Michal Kadlec, tak i jejího konkurenta opustí její zřejmě nejhodnotnější hráč. Oba kluby by si těmito přestupy alespoň částečně mohly vynahradit ušlý zisk z toho, že nepostoupily do základních skupin Ligy mistrů, ale pokud bude pokračovat výprodej, české kluby se Ligy mistrů nedočkají ani v příštím roce.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události