Fotbal

Liberečtí dvakrát prohráli se Žilinou a v Poháru UEFA končí

Liberečtí dvakrát prohráli se Žilinou a v Poháru UEFA končí

Trenér Liberce Ladislav Škorpil uznal, že na vyřazení si tým "zadělal" nečekanou domácí prohrou.

Po domácí prohře se slovenským vicemistrem nezvládli hráči Liberce ani odvetné utkání. Na stadionu MSK Žilina prohráli stejně jako před týdne v Liberci 1:2. Pouť evropskými poháry tak pro liberecké končí už v druhém předkole.

Zklamaný trenér Škorpil

"Nepovedl se nám první zápas, kdy jsme doma prohráli 1:2. Do odvety jsem proto udělal změny v sestavě i rozestavení. Našim cílem bylo dostat Žilinu pod tlak a co nejdříve vstřelit vedoucí gól,“ komentoval Ladislav Škorpil své předzápasové plány.


"Bohužel jsme se ale v koncovce neprosadili a ani některé dobré akce jsme prostě nedotáhli do konce. Prakticky jsme ani pořádně neohrozili branku. Jak se blížil závěr, naši hráči byli pod tlakem a chybovali. Hrálo se trochu vabank. V našich řadách vládl chaos a Žilina využila své rychlosti ke dvěma brankám,“ řekl liberecký kouč po utkání. "To vyřazení nás samozřejmě moc mrzí. Myslím si, že přes Žilinu se určitě dalo přejít,“ uzavřel zkušený lodivod.

Jan Nezmar uznal, že klíčová byla domácí prohra

"První zápas určil vývoj celého souboje,“ řekl liberecký útočník, který se prosadil v nastaveném čase a snížil na konečných 1:2. "Nebylo nám nic platné, že jsme se celý zápas snažili útočit. V domácím zápase jsme Žilině svými chybami dovolili dát dva góly a v odvetě jsme se jen snažili smazat to manko,“ hodnotil Nezmar marnou snahu libereckých vstřelit gól.


"Jsem ale přesvědčený o tom, že kdybychom vedli, určitě by se s utkáním dalo ještě něco dělat. V prvním poločase jsme hráli dobře. Domácí fanoušci dokonce začali na své hráče pískat, ale my jsme to nedokázali využít a to nás stálo postup," posteskl si Nezmar.

Klíčový moment?

Liberecké mohla "nakopnout" situace ze 62. minuty. Domácí Jež na druhý pokus neproměnil opakovaný pokutový kop a jeho spoluhráč Rilke byl vzápětí vyloučen po ataku brankáře Hauzra. "Věřil jsem tomu, že bychom se od tohoto okamžiku mohli odrazit. Ale z přesilovky jsme moc nevytěžili," litoval Nezmar. "Postoupit do základních skupin poháru UEFA byl jedním z našich hlavních letošních cílů. To jsme bohužel nesplnili.Mrzí mě to, protože vím, že jsme přišli o velké zápasy," dodal Nezmar.

S blížícím se závěrem šance libereckých na postup rapidně klesaly. "Už jsme hráli vabank a to bylo přesně to, co Žilina potřebovala. Mohli hrát na brejky do otevřené obrany,“ řekl další liberecký útočník Jan Blažek.


"Také nám z nich pak i v deseti dali dva góly,“ dodal se smutným tónem hlasu. "Přitom hlavně v prvním poločase bylo znát, že na ně určitě máme. Jenže v koncovce jsme zase vyhořeli, jako už poněkolikáté v sezoně. A tvrdě jsme na to doplatili," povzdechl si Blažek, který měl blízko k vedoucí brance hlavně deset minut před poločasem, kdy těsně nedosáhl na Keričův centr.

Liberecký smutek, žilinská euforie

Zatímco liberečtí měli po zápase sklopené hlavy, ze sousední šatny byly slyšet hlasité chorály žilinských fotbalistů, kteří bouřlivě slavili svůj postup. Jako první slovenský celek přešli v pohárech přes český tým.


"Myslím si, že se potvrdili slova, že pohárové zápasy jsou o něčem jiném než ty ligové,“ řekl na úvod trenér Žiliny Pavel Vrba. "V první půli byl Liberec kombinačnější. My byli zakřiklí a tím jsme si to hodně komplikovali. Hlavně v prvním poločase mi příliš dobře nebylo. Liberec nás přehrával a na našich hráčích jako by ležela velká tíha okamžiku. Naštěstí jsme se po poločase zvedli, začali jsme lépe obsazovat soupeře a v oslabení jsme hráli podle mých představ," radoval se žilinský kouč. "Všem hráčům musím poděkovat za skvělý výkon, především pak v poslední půlhodině,“ dodal.


Na otázku dalšího soupeře odpovídá: "Asi bych si raději přál nějakého slabšího, hratelného soupeře. Na druhou stranu dostat tým se zvučným jménem by pro nás byla obrovská výzva, uzavřel Pavel Vrba.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události