Fotbal

Fotbalista Fenin si zapálil byt, když chtěl grilovat

Fotbalový reprezentant ve službách Eintrachtu Frankfurt Martin Fenin by se jako hasič neuživil.

Martin Fenin bydlí ve Frankfurtu v pěkném podkrovním bytě a od začátku týdne má jako spolubydlícího svého spoluhráče Markuse Steinhöfera. Ve čtvrtek večer chtěli oba fotbalisté na balkóně grilovat, ale místo toho, aby si pochutnali na perfektně připravených steacích, podpálili si byt.


Fenin je v současné době kvůli reprezentaci na roztrhání. Do své nominace ho zařadil jak trenér seniorské reprezentace Petr Rada, tak trenér jedenadvacítky Jíří Kotrba. Je tak možné, že šikovný útočník nastoupí za "lvíčata" proti Turecku a za "áčko" proti Severnímu Irsku.

Svým bydlením se pochlubil i německému deníku Bild

Martin Fenin svůj hezky zařízený byt ukázal fotografům Bildu. Ti vše vyfotografovali a s poděkováním odešli. Netušili, že kdyby se zdrželi o chvíli déle, mohli být přímými aktéry hasičské nepohotovosti obou hráčů Frankfurtu.Grilovačka na balkóně a zabouchnuté dveře...

Pomocí propanového hořáku si asi chtěli fotbalisté připravit nějakou pochoutku, místo toho ale najednou měli balkón v plamenech.


Obě hvězdy Eintrachtu se okamžitě po nehodě daly na útěk do bezpečí a požádaly o pomoc souseda Petera Kröckera. Pomocí ručního hasicího přístroje chtěli fotbalisté požár zlikvidovat, ale do bytu už se nedostali. Fenin se Steinhöferem totiž v rozrušení zapomněli v bytě klíče.


Po ohlášení dorazilo na místo sedm hasičských aut s třicetičlennou posádkou, tři sanitní vozy a jedno policejní. Do sedmi minut byl požár uhašen. "Jsme v pořádku,“ prohlásil po nešťastné události Martin Fenin. Přestože požár netrval dlouho, dosáhl na fasádu i pod střechu.

Nevinný požárek za 2,4 milionu

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc euro (2,4 milionu korun). Pravděpodobnou příčinou požáru byl děravý přívod plynu a událost byla hasičům nahlášena před devátou hodinou večer.

Fenin a Steinhöfer asi zůstanou spolu

V příštím týdnu se Steinhöfer, který dosud přebýval u Fenina, konečně může nastěhovat ve Franfurtu do vlastního bydlení. Po nepříjemné události se ale zdá, že se bude stěhovat i s Feninem a oba tak zůstanou ještě nějaký čas opět spolu.


Fenin se na stránky tisku dostal i kvůli nedávné rvačce v jednom z pražských barů. Více čtěte ZDE.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události