Fotbal

AS Řím povede žena

Nástupcem zemřelého prezidenta italského klubu AS Řím Franka Sensiho se stala jeho dcera Rosella.

Pokud by se řád světa řídit dle hesla “Běda mužům, kterým žena vládne,” tak od této chvíle to zřejmě půjde s italským fotbalovým týmem AS Řím z kopce. Deset dní po smrti klubového bosse  Franka Sensiho se totiž novou prezidentkou Římanů stala jeho dcera. Sedmatřicetileté Roselle Sensiové k její dosavadní funkci generální ředitelky tak přibudou další povinnosti.

Chci pokračovat v práci svého otce

Na dvou židlích bude sedět nejméně do konce listopadu, kdy k jednání zasedne správní rada. "Chci pokračovat v práci svého otce," řekla Sensiová italským médiím.


Sensi byl prezidentem římského klubu posledních patnáct let a prožil s ním v sezoně 2000/01 jeden z největších úspěchů jeho historie - teprve třetí italský titul. AS je pod kontrolou petrolejářské rodiny Sensiů od roku 1993. Otec Franka Sensiho Silvio patřil v roce 1927 k zakládajícím členům.

Sensiová podepsala smlouvu s Menezem

Nová šéfka má od začátku svého jmenování plné ruce práce,  když musela dokončit přestup útočníka monackého AS Jéremyho Meneze. Jednadvacetiletý „produkt“ fotbalové líhně francouzského FC Sochaux podepsal s italským klubem čtyřletý kontrakt. Přestupová částka činí 10.5 milionu eur, přičemž se může vyšplhat až na 12 milionů eur, pokud AS Řím postoupí ze základní skupiny Ligy mistrů.


Menez opouští Monako se statistikou 34 gólů v 57 ligových zápasech a se svým talentem je přirovnáván k někdejšímu nejlepšímu světovému fotbalistovi Zinédinu Zidanovi. Menez je ve francouzské lize zapsán jako nejmladší autor hattricku v historii.


Podle kouče AS Řím Luciana Spalletiho však tímto nákupem posilování římského klubu končí. Kromě Sensiho se „Italům“ podařilo ulovit ještě Simone Loriu, Júlia Baptistu a hlavně John Arne Riiseho, který přišel z Liverpoolu.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události