Fotbal

Lavička: V koši byly snazší týmy

Český vicemistr si cestu do Chorvatska nepřál.

Sparťané potvrzují, že jim nezbedný los přivedl do cesty nejméně chtěného protivníka. Dinamo Záhřeb sice nemá tak zvučné jméno jako řecký Panathinaikos Atény, s nímž letenští prohráli bitvu o Ligu mistrů, ale jejich kvalita je srovnatelná.

Dinamo jsme nechtěli

To, že hráči Sparty z losu nadšeni nejsou, přiznává i záložník Kamil Vacek. "Když jsme viděli týmy, co jsme mohli dostat, Dinamo jsme si nepřáli," říká rychlonohý záložník a ihned dodává: "Moc vybírat jsme si ale nemohli."


V osudí na Spartu číhal ještě skotský Motherwell, portugalské Marítimo Funchal, švýcarský Young Boys Bern a přemožitel AEK Atény ve druhém předkole Poháru UEFA - kyperská Omonia Nikósie.


"Los jsme všichni sledovali. Víme, že Záhřeb není jednoduchý soupeř, ale určitě chceme postoupit. Musíme tomu podřídit všechno. Věřím, že máme síly na to, abychom se přes ně dostali dál," podotýká bojovně Vacek.


Los neovlivníte


Soupeřových kvalit si je dobře vědom i lodivod Sparty Vítězslav Lavička. "V chorvatské lize je Dinamo dominantní, jeho náskok je hodně přesvědčivý," uznává letenský kouč, jenž si tohoto soupeře nepřál, hlavu do písku však nestrká.


"Víte co, los nemůžete ovlivnit. První pocity byly možná takové, že tam byli snazší soupeři, ale nedá se nic dělat. Vylosován nám byl Záhřeb a naší povinností je se na něj co nejlépe připravit," říká diplomaticky.


"Ve třetím předkole Ligy mistrů, stejně jako my, neuspěl, když nestačil na Šachťar Doněck. Ale jeho mezinárodní zkušenosti z loňska o něčem svědčí, v prvním kole Poháru UEFA vyřadil Ajax Amsterdam," připomíná Lavička.


Pro postup uděláme maximum!


Největší hrozbu vidí v obraně a v útoku. "Podle našich prvních informací patří k těm nejzkušenějším hráčům obránce Igor Biščan a v útoku samozřejmě Balabán, což je hodně nebezpečný typ útočníka," uvedl Lavička.

Procentuální šance svého týmu na postup Lavička tipnout odmítl.


"Nebudu nic předjímat, ale ubezpečuji vás, že na Spartě všichni uděláme maximum pro to, abychom ty zápasy se Záhřebem zvládli a zahráli si skupinu Poháru UEFA," uzavírá sparťanský stratég.hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události