Fotbal

Jiránek: Baník je pro nás přijatelný soupeř

Jiránek: Baník je pro nás přijatelný soupeř

Rozhovor s Martinem Jiránkem.

Páteční los v Monaku rozhodl o tom,že v prvním kole Poháru UEFA proti sobě nastoupí Baník Ostrava a Spartak Moskva. Podle hráčů Baníku je čeká nepříjemný soupeř. Ruský celek se na Bazalech představí i s dvojicí českých reprezentantů Martinem Jiránkem a Radoslavem Kováčem. A právě prvně jmenovaný se k tomuto zápasu vyjádřil v telefonickém rozhovoru pro TN.cz.

Martine, co říkáte tomu, že Vám los přidělil pro první kolo Poháru UEFA ostravský Baník?
Určitě jsem rád, že nastoupíme proti českému klubu, protože se aspoň podívam do Čech. Na druhou stranu nás nečeká nic jednoduchého. Baník nám nedá nic zadarmo a bude to nepříjemný soupeř.

Ze soupeřů, na které jste mohli narazit, se Baník zdá nejpřijatelnější. Bavili jste se o tom v kabině?
My jsme tady vůbec neprobírali, koho můžeme a koho nemůžeme dostat. Já ani pořádně nevím, na které celky jsme mohli narazit, ale Baník považujeme za přijatelného soupeře.

Sledujete Gambrinus ligu? Máte teď nějaké konkrétní informace o týmu Ostravy?

Ne že bych ji přímo sledoval, ale něco málo samozřejmě vím. Ještě když jsem hrál v Čechách, byly zápasy na Bazalech hodně náročné. Mají hodně kvalitní tým v čele s Galáskem, který odvádí spoustu poctivé defenzivní práce. Navíc na hrotu hraje nebezpečný Svěrkoš.

Spartaku se teď moc nedaří. S Dynamem Kyjev jste prohráli dvakrát 1:4. Jaká je nálada v týmu?

Předkolo Ligy mistrů jsme nezvládli a ani v jednom ze zápasů jsme nehráli dobře. Na to ale teď musíme zapomenout a soustředit se na nedělní ligový zápas a potom uvidíme, co bude dál.

Nenechají ty dvě vysoké prohry s Kyjevem na týmu nějaké psychické stopy?
Já doufám, že ne. Nemá cenu nad tím dlouze přemýšlet a trápit se tím. Máme možnost všechno vrátit do těch správných kolejí. Musíme ale tvrdě pracovat, abychom zase hráli dobře a vyhrávali.

Čekáte, že od Vás trenéři budou chtít nějaké informace o Baníku?
Uvidíme. Českou ligu znám, tak se možná na něco zeptají. Ale myslím si, že mají dostatek svých lidí, kteří tohle sledují a dávají trenérům důležité informace.

jpz, hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události