Fotbal

Páté kolo Gambrinus ligy otevřou dva sobotní duely

Teplice se představí v Plzni, Zlín bude hostit budějovické Dynamo.

Plzeň - Teplice: V plzeňských Štruncových sadech se představí fotbalisté Teplic a diváci by se podle všeho mohli dočkat atraktivního duelu. Oba týmy by rády okupovaly pohárové příčky, ale zatím to tak úpně nevypadá. Plzeň je na devátém místě s pěti body a Teplice o dvě příčky níže. Na svém kontě mají Severočeši pouze čtyři body.

Kotal: Chceme dát rychlý gól

Asistent trenéra Plzně Václav Kotal ví, že hodně důležitý bude první gól. "Budeme se snažit co nejdříve skórovat a diktovat tempo hry. Teplice mají v současnosti problém s koncovkou, ale my si na jejich útočníky musíme dát velký pozor,“ říká Kotal.

Poštulka teplické dobře zná...

Gólman Tomáš Poštulka strávil na severu Čech šest let, ale v sobotním utkání bude hájit branku Viktorky. "Teplice jsou mužstvem, u kterého nikdy nevíte, kdy se chytnou. Dobré ale určitě je, že určitě nepřijedou jen bránit budou chtít hrát fotbal a nebudou zalezlí,“ říká zkušený brankář. Zvláštní pozornost budou asi plzeňští věnovat Tomáši Junovi. "V šestnátce nesmíme dát Junovi ani metr volného prostoru. To by se nám mohlo vymstít,“ varuje Poštulka před teplickým ostrostřelcem.

Teplice i s novou posilou

Tepličtí jsou zklamáni z výsledků v posledních kolech. Co se trenérům hlavně nelíbilo byla hra krajních záložníků. Proto se už v Plzni představí nová posila Severočechů Vlastimil Stožický, který přišel v pondělí z Jablonce. "Stožický je záložník, který je schopný hrát zleva i zprava, a  na těchto postech hráči nepředváděli optimální výkony. Jedná o zvýšení konkurence," řekl na adresu Stožického asistent trenéra Zdeněk Klucký.


Zápas začíná v sobotu v 17:00 hod.


Zlín - České Budějovice: Utkání mezi Zlínem a Českými Budějovicemi by se dalo už po čtyřech odehraných kolech označit za souboj vážných kandidátů na sestup. Start do ligy se nepovedl ani jednomu z týmů a budějovičtí už dokonce na nepřívětivou situaci reagovali změnou na lavičce, kde prvoligového novice nahradil matador Tobiáš. Domácí Zlín je v tabulce Gambrinus ligy na dvanáctém místě se čtyřmi body. Budějovičtí jsou až na samém chvostu s pouhým bodem za remízu s Bohemians Praha.Trenér Mazura věří, že jeho svěřenci utkání zvládnou

"Čeká nás nepříjemný soupeř, který bude mít po trenérské výměně větší motivaci na úspěch. Ale máme kvalitní a hlavně psychicky odolný tým, který by měl zápas zvládnout," uvedl Mazura. Domácí už budou mít k dispozici novou akvizici Malcharka, se kterým kouč Mazura počítá do základní sestavy.

Pavel Tobiáš: Nezbývá než bodovat

Nový trenér Budějovic jede do Zlína s jasným cílem. Bodovat a to nejlépe naplno. "Na zápas jsem hráče připravoval s obrovským odhodláním a neustále jsem jim opakoval, že první liga je o velmi tvrdé práci. Právě to mi u hráčů mého týmu chybělo, takže doufám, že se to v sobotu změní," zdůrazňuje trenér. Do Zlína s sebou bere i mladé hráče jakými jsou Stráský, Ondrášek nebo Jasanský. "Myslím, že je na čase, aby začali dostávat příležitosti naši odchovanci, a proto jsem zpět do prvního mužstva přesunul hráče Leštinu a také Peroutku,“ dodává kouč s nadějí, že mu odvážný tah vyjde.


Zápas začíná v sobotu v 19:00 hod.


Předpokládané sestavy:

Plzeň: Poštulka - Limberský, Rada, Navrátil, Smola - Vaculík, Trapp, Horváth, Jiráček - Rezek, Tatanašvili.
Teplice: Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Sabou - Mahmutovič, Doležal, Ljevakovič, Vachoušek - Jun, Smejkal.

Předpokládané sestavy:

Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Malý - Kraus, Malcharek, Šmahaj, Vyskočil - Žůrek, Bača.
Č. Budějovice: Křížek - Skopalík, Horejš, Hunal, Žižka - Hudson, Benát, Hílek, Šíma - Svátek, Sedláček.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události