Fotbal

Roztáčí se kolos jménem italská Serie A

Do bojů o scudetto zasáhne i osm Čechů. Fanoušci se těší na Ronaldinha.

Hlavní otázkou, kterou se zabývají italští fanoušci, je, zda dokáže vždy zamračený elegán Mourinho dovést Inter Milán k dalšímu titulu v řadě. Mezi další lákadla ligy patří návrat fotbalového virtuosa Ronaldinha, který přestoupil do AC Milán. V "Rossoneri“ se potká s navrátilcem Ševčenkem, který doufá, že najde svoji ztracenou střeleckou mušku a stane se opět postrachem všech obran. Fanoušci se také mohou těšit na Julia Baptistu, který zářil v Realu i Arsenalu. Samozřejmě nebude chybět největší hvězda ligy Zlatan Ibrahimovič.Čtyři mužstva o titul. Co Fiorentina?

Tradiční čtyřlístek evropských klubových gigantů bude bojovat o titul. Do elitní společnosti se snaží prodrat Fiorentina, která bez problémů postoupila do hlavní soutěže Ligy mistrů. Experti dávají tradičně největší šance milánským velkoklubům Interu a AC. Ze zadních pozic na ně bude útočit Juventus Turín, AS Řím a již zmiňovaná Fiorentina. Letos je tak velmi pravděpodobné, že některý z českých fotbalistů zvedne nad hlavu pohár pro vítěze ligy.

Poslední sezona Pavla Nedvěda?


Tím mužem by jistě rád byl Pavel Nedvěd, který již italský titul sice získal, ale vstoupit dvakrát do stejné řeky může někdy být příjemné. Hlavním Nedvědovým cílem však zůstává vítězství v Lize Mistrů. Navíc Nedvěd ohlásil konec kariéry na rok 2009 a vypadá to, že ho již nikdo nepřemluví k dalšímu prodloužení kariéry. Ani věčně zraněný spoluhráč Grygera, který doufá, že letos odehraje plnou porci zápasů.


Ke scudettu a triumfu v Lize mistrů by měla dopomoci také velká posila z Palerma – útočník Amauri, který ochudil pokladnu Staré Dámy o 12,5 milionu eur. Investice se ale jistě vyplatí, protože dravý Amauri by měl skvěle doplňovat "Božského Alexe“ Del Piera, který se stal nejlepším střelcem uplynulého ročníku.Nebo se bude radovat Jankulovski?

Nenápadný chlapík, který se ztrácí v záplavě hvězd. To je Marek Jankulovski, který si brousí zuby na titul. V záloze se letos potká s již zmiňovaným Ronaldinhem a také Mathieum Flaminim, který přišel do Arsenalu. Meritem věci ale zůstává otázka, zda bude fungovat spolupráce na ose Ronaldinho -Ševčenko. Pokud ano, mohlo by se schylovat k triumfu AC. "Obával jsem se, že nebudu Ronaldinha moci hned využít, ale on se vrátil z Číny v neuvěřitelné kondici," uvedl trenér Ancelotti. Milánští se neúčastní Ligy mistrů, ale pouze poháru UEFA, takže mohou veškeré své síly zaměřit pouze na ligu.

"The Special One“? Bomba italského léta!


Ani přestup Ronaldinha či Baptisty nevzbudil takový ohlas, jako přesun trenéra Josého Mourinha na trenérskou stolici Interu Milán. Fanoušci očekávají jediné: obhajobu titulu v lize a triumf v Lize mistrů. Herní styl, který praktikuje Mourinho je na italskou ligu skvěle aplikovatelný, a proto se Interu dávají největší šance na zisk dalšího scudetta. Pomoci by měl i záložník Muntari, který zářil na mistrovství Afriky. Ale bude se Mourinho moci spolehnout na Adriana, který se vrátil zpět do klubu? Mourinho je známý požadavkem tvrdé disciplíny a tak se dá čekat, že Adriana zkrotí stejně jako Jarolím Pudila.

Ti ostatní

Zlobit bude hlavně AS Řím, který opět spoléhá na rozmazlenou ikonu klubu Tottiho. Pokud Totti udrží své nervy na uzdě, mohla by spolupráce s Juliem Baptistou vycházet na jedničku. Na levé lajně bude "pilovat“ také nová posila John-Arne Riise, který je znám tím, že ve svých kopačkách přechovává střelecký dynamit.


Černým koněm soutěže prý bude letos Fiorentina, kterou táhne polepšený kokainový hříšník a tradiční rumunský fotbalista roku Adrian Mutu. Fiorentinu sice opustil reprezentant Tomáš Ujfaluši, ale byl nahrazen Peruáncem Vargasem. Z AC Milán navíc přišel útočník Gilardino, velkou posilou má být také teprve devatenáctiletý srbský útočník Stevan Jovetič. Celkem vedení zaplatilo za posily více než 40 milionů eur. Pokud se povede sladit orchestr nových jmen, mohla by Fiorentina zahrát vítěznou sonátu nejen v lize.

Češi v italské lize:

Juventus Turín -Zdeněk Grygera, Pavel Nedvěd
Fiorentina - Jan Hable, Ondřej Mazuch
Lazio Řím - David Rozehnal, Libor Kozák
AC Milán - Marek Jankulovski
Siena - Lukáš Jarolím

Petr Hrubec, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události