Hokej

Hokejista Kuba přestoupil z Tampy do Ottawy

Kuba se stal součástí výměny mezi oběma kluby. Hlavní hvězdou obchodu byl Slovák Meszároš.

Hokejový obránce Filip Kuba změnil v NHL dres a přestěhoval se do celku Ottawa Senators. Informaci přinesly v noci na sobotu oficiální stránky obou klubů.

Kuba byl jen součástí výměnného obchodu

Kuba se stal součástí výměny mezi oběma kluby, jejíž hlavní hvězdou byl slovenský obránce Andrej Meszároš. Ten se přestěhoval z Ottawy do Tampy, opačným směrem putoval společně s Kubou další obránce Alexandre Picard a také volba v prvním kole následujícího draftu.
"Andrej nám přesně sedne do našich plánů na přestavbu mužstva. Je silný ve všech aspektech hry. Chodí do soubojů, vyváží puky a zapojuje se také do útoku. Pro nás je nejdůležitější, že jsme získali dvaadvacetiletého hráče, který už nastoupil ke skoro 250 zápasům v NHL," nechal se slyšet viceprezident Tampy pro hokejové operace Brian Lawton.

Lawton: Filipovi děkujeme

"Chtěli bychom poděkovat Filipu Kubovi a Alexi Picardovi za jejich služby pro Lightning. Je těžké nechat odejít hráče, kterých si vážíme. Jak ale všichni vědí, buď něco podniknete, nebo ne. A my jsme potřebovali získat Andreje. Nyní cítíme, že jsme celkově lepší a více konkurenceschopní na základě této výměny," dodal Lawton.

Ottawa je Kubovým čtvrtým klubem v NHL

Spokojenost zavládla ale také na druhé straně. "Pamatuji si na Filipa Kubu ještě z našeho společného působení na Floridě. Jde o dobrého člověka a také hokejistu, který by nám mohl pomoci v přesilových hrách. Mluvil jsem s ním a myslím, že je připraven na příchod do Ottawy," citují klubové stránky Senators svého generálního manažera Bryana Murrayho.


Kuba si tak od svého příchodu do NHL v roce 1998 vyzkouší již čtvrtý klub. Kromě Floridy a Tampy Bay odehrál ještě pět sezon v Minnesotě. V základní části nastoupil ostravský rodák k 531 zápasům, ve kterých zaznamenal 207 bodů (55+152). V play off si pak účastník letošního mistrovství světa připsal dalších 24 startů, čtyři branky a devět asistencí.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události