Hokej

Boháč Abramovič si koupil Jágrův stadion

Ruský miliardář Roman Abramovič se stal vlastníkem Areny Omsk.

Ruský podnikatel zaplatil za halu Avangardu přibližně 20 milionů dolarů (tedy 334 milionů korun). Aréna Omsk je dominantou města.Byla postavena a otevřena v roce 2007. Navíc za první rok svého fungování hala plně pokryla náklady na svoji výstavbu a do rozpočtu omského regionu přinesla téměř 700 milionů rublů. Kromě hokeje aréna nabízí také koncerty a další kulturní akce.

Fanoušci Omsku milují svůj hokejový klub

Za obrovským úspěchem haly stojí především zájem místních obyvatel o hokejový klub a jeho domácí zápasy. Vždyť jen na první přípravný duel před novou sezonou Kontinentální hokejové ligy si do ochozů našlo cestu přes pět tisíc fanoušků.


Navíc podle informací některých ruských médií jsou již všechna místa na tribunách pro ligový ročník KHL vyprodaná. Obrovský zájem místních obyvatel nastal poté, co se Omsku upsala česká hokejová hvězda Jaromír Jágr. Společně s Jágrem v Omsku působí také další dva čeští hráči Pavel Rosa a Jakub Klepiš.

Bohatství bez hranic...

Roman Abramovič je již od června 2003 vlastníkem anglického fotbalového klubu Chelsea, za který chytá český reprezentační gólman Petr Čech.Ropný magnát za dobu co Chelsea vlastní utratil za posily desítky milionů liber. Ve snaze dostat Chelsea na vrchol sice klub vyhrál anglickou Premier League, triumf v Lize mistrů ale Abramovičovi dál chybí. Bohatý Rus finančně podporoval i moskevský klub CSKA, do jehož kasy napumpoval rovněž desítky milionů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události