Fotbal

Slavný uruguayský fotbalista Recoba opouští Inter Milán

Měl by se upsat celku anglické Premier league Blackburn Rovers.

Álvaro Recoba patří k velkým postavám uruguayské fotbalové historie. Za národní tým nastoupil k 69 zápasům v nichž dokázal nastřádat 11 zásahů do černého. V evropském fotbalovém světě se nejvýrazněji zapsal jako hráč Interu Milán, za který s přestávkami nastupoval od roku 1997.

Vymění Itálii za Anglii?

Podle serveru Sky Sports.com chce anglický fotbalový klub Blackburn Rovers získat z Interu Milán uruguayského špílmachra Álvara Recobu. Informaci v sobotu potvrdil také Recobův agent.
Recobovi v Interu Milán ke konci června skončil kontrakt a nový mu nebyl nabídnut. Navíc uruguayský záložník strávil minulou sezónu na hostování v FC Turín, ale ani tam se neprosadil tak, aby si ho v Turíně nechali na přestup. A tak hráč, který se v prvním zápase za Inter uvedl hned dvěma góly, pravděpodobně opustí Apeninský poloostrov.

Zájemců je ale více

O zkušeného hráče je v Evropě stále velký zájem. První se ozvalo francouzské Monako, ale vypadá to, že hráče by spíše lákala nabídka Blackburnu. Navíc jeho trenér Paul Ince Recobovy kvality vysoce uznává.
"Álvaro si může vybírat z několika nabídek. V sobotu by ale měl přicestovat do Anglie," prozradil jeho anglický zástupce Saif Rubie serveru Sky Sports. "Rád by si vyzkoušel Premier League, ale vzhledem k tomu, že je volným hráčem, není pod časovým tlakem," přidává Rubie.


Dvaatřicetiletý Álvaro Alexander Recoba Rivero působil v Interu Milán od roku 1997 a odehrál za klub 176 ligových zápasů, ve kterých dal 53 gólů. Jeden půlrok v roce 1999 strávil na hostování ve Venezii (19/11) a poslední sezónu v FC Turín (22/1). Na svém kontě má dva mistrovské tituly s Interem Milán a vítězství v Poháru UEFA v roce 1998. Za reprezentaci Uruguaye odehrál 69 zápasů a dal v nich 11 gólů.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události