Hamburku pomohl k vítězství Jarolím

Vyhrál i Leverkusen a Dortmund. Kadlec se na hřišti ještě neobjevil.

Český reprezentační záložník David Jarolím završil obrat Hamburku, který v Bundeslize prohrával s Bielefeldem již 2:0. Zápas nakonec skončil vysokou výhrou Hamburku 5:2. Za hosty se na místě stopera objevil v základní sestavě domácích český fotbalista Radim Kučera a odehrál celý zápas.

Kadlec pouze na střídačce

Z lavičky náhradníků přihlížela nová posila Leverkusenu Michal Kadlec vysoké výhře svého týmu nad nováčkem z Hoffenheimu. Dvěma brankami se na vítězství pět dva podílel německý hráč Kiessling.

Překvapivé vítězství Moengladbachu

Druhému nováčkovi soutěže Borussii Moengladbach se vedlo mnohem lépe, než Hoffenheimu. Hráči Borussie, za které v minulosti nastupoval také český hráč Ivo Ulich, dokázali přehrát favorizovaný Werder Brémy 3:2, když vedli již 3:0. Hráči Brém již dokázali v posledních minutách výsledek jen zkorigovat do opticky přijatelné podoby.

Fenin odehrál celé utkání

V zápase mezi Wolfsburgem a Eintrachtem Frankfurt se mohl odehrát český souboj, ale obránce Jan Šimůnek v barvách Wolfsburgu nenastoupil. Naopak Martin Fenin podporoval ofenzivu Frankfurtu celých devadesát minut. Zápas nakonec skončil remízou 2:2.

Výsledky třetího kola Bundesligy:

FC Schalke 04 - VfL Bochum 1:0 (1:0)

Branka: 36. Westermann.

VfL Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)

Branky: 27. Grafite z pen., 51. Dejagah - 22. Amanatidis, 84. Toski.

Bayer Leverkusen - 1899 Hoffenheim 5:2 (3:1)

Branky: 36. a 87. Kiessling, 8. Haggui, 16. Friedrich, 83. Barnetta - 21. a 58. z pen. Ibiševič.

Energie Cottbus - Borussia Dortmund 0:1 (0:1)

Branka: 45. Subotič.

Arminia Bielefeld - Hamburger SV 2:4 (2:1)

Branky: 9. Katongo, 37. Wichniarek - 40. a 50. Reinhardt, 64. Olič, 77. JAROLÍM.

Borussia Mönchengladbach - Werder Brémy 3:2 (2:0)

Branky: 10. Matmour, 30. Friend, 71. Baumjohann - 79. Pizzaro, 89. Diego.

hrc, tn.cz

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.