Fotbal

Představitelé Realu Madrid se neumí chovat

Fotbalový Real Madrid používá zvláštní metody při pokusu o "přetahování" hráčů z jiných klubů.

Španělská fotbalová liga ještě ani nezačala a vztah mezi tamními kluby Realem Madrid a Valencií je podobný, jaký k sobě v koridě chovají toreador a býk.

Real se nechová tak, jak by se slušelo

Červeným „hadrem“ byla pro prezidenta Valencie Vicente Soriana smlouva, kterou se představitelé „Bílého baletu“ snažili přetáhnout nejlepšího střelce ME Davida Villu do svého týmu.  Ve chvíli, kdy si Valencia Villu pojistila novou smlouvou, v Sorianovi stále doutná zloba.


Šéf Valencie pořád nemůže zapomenout na způsob, jakým madridský velkoklub vedl jednání. Konkrétní osobou, která stojí za celou kauzou má být sportovní ředitel Realu Predrag Mijatovič, dřívější opora španělského klubu.


"Je tu někdo z Realu Madrid, kdo se nechoval tak, jak by se na takový klub slušelo. A tím člověkem není klubový prezident," mluví Soriano nejdříve v hádankách. "Neprováděl jednání korektně a jeho vyjednávání nebylo elegantní," zlobí se.

Mužem v pozadí je Predrag Mijatovič

Přestože šéf Valencie během rozhovoru pro deník Marca ani jednou nevyslovil jméno Predraga Mijatoviče, je jasné, že mířil právě na něho. Právě Mijatovič totiž během odvety španělského Superpoháru na San Bernabeu předložil Villovi "nevhodnou" nabídku. Navíc Mijatovič se v Realu stará o všechny přestupy.


Blízká budoucnost Villa a dalšího kanonýra Davida Silvy se bude podle Soriana psát právě na stadionu Mestalla, fotbalovém svatostánku Valencie. "Pokud chceme vybudovat opravdu silně mužstvo, tak si nesmíme dovolit prodat ani Silvu, ani Villu," řekl rozhodně Soriano. "Nikdy jsem neměl pochyby o tom, že tito fotbalisté chtějí zůstat ve Valencii, což teď potvrdili," uzavřel celou debatu.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události