Fotbal

VIDEO: Pro Šírla je vítězství v Superpoháru vrcholem jeho kariéry

Český fotbalista Radek Šírl se velkých jmen v dresu Manchesteru nebál, přičemž vítězství Zenitu nad "Rudými ďábly" považuje za vrchol své kariéry.

Ruský Zenit Petrohrad se vzepřel papírovým předpokladům a zaslouženě porazil Manchester United 2:1 v duelu, ve kterém proti sobě tradičně stojí vítěz Poháru UEFA a Ligy mistrů. Fotbalisté Zenitu Petrohrad tak vybojovali jako první ruský tým v historii vítězství v Superpoháru.

Šírl: Zápas byl těžší, než finále Poháru UEFA

Ze zisku trofeje se raduje i Radek Šírl, který Superpohár vyhrál jako pátý Čech v historii. Šírl se tak zařadil se po bok takových velikánů české kopané, jakými jsou například Pavel Nedvěd nebo Patrik Berger. "Je to vrchol mé kariéry. Je to podobné jako vítězství v Poháru UEFA, ale  tento úspěch stavím výš vzhledem k tomu, že to bylo těžší jak po psychické stránce, tak po té fyzické," řekl Šírl k úspěchu svého klubu.


V zápase, v jehož úvodu byl podle Šírla lepší Manchester, rozhodla situace z konce prvního poločasu. "Manchesteru se dařilo držet míč a my jsme pouze běhali. Pak to z nás však spadlo, vytvořili jsme si i nějaké šance. Klíčovým momentem byl gól z konce poločasu," komentoval Šírl branku svého spoluhráče Pogrebnyaka ze 44. minuty.

Za Zenitem stálo celé Rusko

Manchester se ani po změně stran nedokázal vymanit z tlaku Zenitu a po hodině hry na to znovu doplatil. Fanouškům petrohradského celku se v nejlepším světle představila čerstvá posila Portugalec Danny. Nejdražší hráč v historii ruské ligy dokázal obejít Ferdinanda a střelou do protipohybu zvýšil na 2:0. Stav se sice podařilo zkorigovat Vidičovi, ale bylo již pozdě.Zenit tímto vítězstvím podle Šírla poděkoval prezidentovi Medvěděvovi, stejně jako celému Rusku, za projevenou podporu.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události