Fotbal

Hamburk získal Thiaga Nevese

Hamburk získal Thiaga Nevese
Zdroj: oficiální zdroj

David Jarolím bude mít nového spoluhráče.

Německý klub Hamburger SV posílil své ofenzivní řady. Z brazilského Fluminense přichází levé křídlo Thiago Neves. Hráč podepsal v bundesligovém týmu pětiletou smlouvu a v neděli dopoledne podstoupí v HSV Areně lékařskou prohlídku.

Neves by měl nahradit van der Vaarta

Trenér Hamburku Martin Jol si vyhlédl jednu z hvězd olympijského fotbalového turnaje v Pekingu jako ideální náhradu za Rafaela van der Vaarta, který v létě přestoupil do Realu Madrid.

Talent, který oživí ofenzivu Hamburku

"Thiago Neves je mladý hráč, který zaujal odborníky nejen v Brazílii, ale také v jihoamerickém poháru Copa Libertadores," řekl sportovní ředitel Hamburku Dietmar Beiersdorfer. "Thiago dá našemu útoku nový důležitý impulz. Jeho kreativita i schopnost při zakončení přinese více gólů," slibuje Beiersdorfer.


Thiago Neves byl členem broznového brazilského týmu na OH v Pekingu, ale v semifinálovém utkání s Argentinou (0:3) byl vyloučen. Neves byl jedním z nejlepších hráčů Brazilců na olympijském turnaji, ve kterém vstřelil v 5 zápasech tři góly.


Podle spekulací by měl Hamburk získat 80 procent práv na hráče, zbylých dvacet zůstane v držení jeho agenta Delcira Sondy. Třiadvacetiletý Thiago Neves Augusto se stal v roce 2007 brazilským hráčem roku a sledovala ho spousta evropských klubů. Například Barcelona, Atlétiko Madrid a Manchester City.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události