Fotbal

Pět milionů euro ročně pro Rivalda

Brazilský fotbalista Rivaldo podepsal smlouvu s uzbeckým Taškentem.

FC Bunjodkor Taškent, tým z Uzbekistánu,podepsal roční smlouvu s brazilským fotbalistou Rivaldem. Bývalý hráč Barcelony a AC Milán by si v novém klubu vydělá ročně přes 5 miliónů euro (125 miliónů korun). "Chci v Uzbekistánu dobře reprezentovat brazilský fotbal a budu rád, když se ode mě něco místní hráči přiučí a pomůžu tak rozvoji fotbalu v zemi," řekl po podpisu smlouvy Rivaldo.


Klub by chtěl Rivalda oficiálně představit 2. září, kdy přicestuje do země i jeho rodina. Bunjodkor vede po 19 kolech uzbeckou ligu s 51 body. Zároveň bude hrát čtvrtfinále asijské Ligy mistrů.

Slavný hráč má vrchol kariéry za sebou

Šestatřicetiletý Rivaldo, který byl vyhlášen v roce 1999 nejlepším hráčem světa a získal i Zlatý míč, má však nejlepší fotbalová léta za sebou. Největší slávu si prožil ve španělské Barceloně, s reprezentací Brazílie získal v roce 2002 titul mistra světa. Poslední čtyři roky však působil v Řecku v klubech Olympiakos Pierus a AEK Atény.


Rivaldo se stal druhým brazilským fotbalistou taškentského klubu, před ním podepsal kontrakt Luizao. Třetím Jihoameričanem v Bunjodkoru je pak Jose-Luis Villanueva z Chile.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události