Fotbal

Brankář Daněk skončil v týmu West Bromwich Albion

Gólman Michal Daněk si v Anglii sbalil kufry a nyní si hledá angažmá. Zakotví v české lize?

Tým nováčka anglické Premier League West Bromwich Albion ukončil hostování českému brankáři Michalu Daňkovi. Ten nyní více než kdy jindy sleduje svůj telefon, aby se dozvěděl, kde bude pokračovat v kariéře.

V Anglii nechytal, proto už je doma

"Nezlobte se, ale zatím k tomu nemůžu oficiálně nic říkat, mám to zakázané. Jen mohu prozradit, že jsem doma," řekl Michal Daněk. Odchovanec Baníku Ostrava strávil v Anglii celou jarní část minulé sezony, ale do branky se ve druhé anglické lize nedostal ani jednou. Působil jen v roli náhradníka.

Další gólman v týmu byl špatnou zvěstí

Letos se jeho šance ještě zmenšily, přestože v létě po postupu do Premier League prodloužil své hostování o další půlrok. "Klub koupil dalšího brankáře a moje pozice se zhoršila, potřebuju chytat," přidal Daněk.

Kam by eventuelně mohl jít?

Daňkova fotbalová budoucnost nyní závisí na postoji Plzně, odkud v Anglii hostoval a vyjednávání jeho manažera. Plzeň přitom koupila v létě z pražské Sparty Tomáše Poštulku a Daněk si tak nejspíš bude vybírat z dalších tuzemských i zahraničních nabídek. Možné je, že do jednání vstoupí znovu kluby, které se o něj zajímaly před jeho odchodem do West Bromwiche.


"O Michala v rámci české ligy projevovaly zájem Mladá Boleslav a Slavia Praha. Ze zahraničí tu byl zájem skotského Motherwellu a nizozemského Den Haagu. Důležité však bude stanovisko hráčova mateřského klubu, kterým je Viktoria Plzeň,“ řekl hráčův agent Ondřej Chovanec na začátku přestupního období.

Nejpravděpodobnější varianta? Hostování v Gambrinus lize

"V průběhu reprezentační přestávky jeho angažmá vyřešíme. Vzhledem k tomu, že se vrací do české ligy, tak pro něj neplatí konec přestupního termínu 31. srpna a může změnit klub ještě v průběhu září," uvedl hráčův agent Ondřej Chovanec. "Záleží na postoji Viktorie Plzeň, ale myslím, že by nebylo optimální, aby Michal v Plzni zůstal, protože Tomáš Poštulka jako jednička chytá velmi dobře a svůj post hájí dobrými výkony."


"S přestupem by to asi bylo složité, protože Plzeň má představu o transferové částce, kterou ještě hostování ve WBA a povolání do reprezentace zvedly. Těžko dá v Čechách nějaký klub za gólmana například 30 milionů. Hostování je vhodné řešení. Bude-li někde v Čechách pravidelně chytat, tak jeho hodnota zůstane vysoká a může mít nadále reprezentační ambice," uzavřel Chovanec.

Brankář z fotbalové líhně Baníku

Pětadvacetiletý nadějný gólman je sice odchovancem Baníku Ostrava, ale na Bazalech nedostal nikdy šanci. Ligu začal chytat na hostováních v Kladně (18 zápasů) a Blšanech (16). Pak se vrátil do Baníku, ale opět nechytal a tak v létě roku 2006 přestoupil do Viktorie Plzeň. Tam za rok a půl odchytal všech 45 zápasů a stal se jedním z nejlepších ligových gólmanů. Daněk rovněž prošel všemi reprezentačními výběry od týmu do 15 let až k reprezentační jednadvacítce.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události