Hokej

Platil podepsal smlouvu s Čeljabinskem

Český hokejový obránce Jan Platil podepsal dvouletý kontrakt s ruským Čeljabinskem.

Platil přiletěl do Čeljabinsku v sobotu a už v neděli se po podpisu smlouvy účastnil s týmem tréninku. Bek si s Traktorem zahraje nově vytvořenou Kontinentální hokejovou ligu a navíc se v kádru sejde se dvěma českými hráči. Těmi jsou obránce Jakub Čutta a útočník Marek Vorel.

Jeho třetí ruské angažmá

Kladenský rodák, který nosí na zádech číslo 83, v superlize strávil už dvě uplynulé sezony, když oblékl nejprve dres CSKA Moskva a poslední rok hájil barvy klubu Amur Chabarovsk. Na východě odehrál dohromady 64 zápasů, ve kterých dal sedm branek a na dalších patnáct přihrál. Platil je juniorským mistrem světa z roku 2001 a se seniorským národním týmem se v roce 2007 účastnil šampionátu v Moskvě.


Platil je odchovancem kladenského hokeje. Své štěstí zkoušel také v zámoří. V roce 2001 prošel draftem, kde si ho v sedmém kole jako 218. vybrala Ottawa. Jenže do NHL nepronikl. Působil tak nadále v nižších soutěžích, kde nastupoval v celcích Barrie Colts (OHL) a poté Binghamton Senators (AHL).


Sezonu 2006/2007 však už odehrál v Evropě. Její první polovinu strávil ve finské soutěži SM-liiga, kde oblékl dres týmu Lukko Rauma. Na druhou část ročníku už však zamířil do Ruska a do celku CSKA Moskva.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události