Motorsport

EP tahačů: Vršecký s Bösigerem v Mostě zničili konkurenci

EP tahačů: Vršecký s Bösigerem v Mostě zničili konkurenci

Všude dobře, doma nejlíp. Jezdci české stáje Buggyra David Vršecký a Markus Bösiger dali v šestém podniku Evropského poháru tahačů v Mostě tomuto rčení beze zbytku za pravdu.

Celý závodní víkend jezdci odjeli ve stylu "One man show", resp. "Two man show", když absolvovali volné tréninky, warm up, měřené trénink, kvalifikace a pohárové závody bez jediné porážky. Tímto vytvořili prakticky nepřekonatelný truckový rekord!

Sobota patřila Vršeckému

Už od prvního doteku pneumatik s asfaltem mosteckého automotodromu ukazovali piloti české stáje, kdo je tady pánem. Stejně jako v měřeném tréninku se i v sobotu z vítězství v osmikolové kvalifikaci radoval David Vršecký, kterému kryl záda jeho stájový kolega Markus Bösiger.


"Těžký závod. Když má člověk Markuse v zádech ví, že nesmí udělat sebemenší chybičku," řekl Vršecký pro týmový web bezprostředně po dojezdu. "Jestli jsem favoritem pohárového závodu? Asi ano. Loni jsem tady ale taky vyhrál v kvalifikaci a nakonec skončil třetí. To ale vedle mě stál v první řadě Antonio Albacete,"dodal.
Podobný průběh měl i samotný závod, kde se všechno důležité točilo právě kolem jezdců stáje Buggyra. Zbytek startovního pole z uctivé vzdálenosti sledoval jak si pro vítězství dojel Vršecký, před Bösigerem. Český pilot se po čtyřech druhých místech radoval v Mostě z premiérového vítězství a navýšil celkové vedení v šampionátu na 26 bodů.

Bösiger: David jel fantasticky

O vítězství Vršeckého rozhodl podobně jako v kvalifikaci výborný start. "Hodně jsem si věřil, start mi vyšel dokonale. Markus jel razantně, včas si však uvědomil, že jsem rychlejší," řekl po dojezdu spokojený Vršecký, který již nepustil nikoho před sebe. Markus Bösiger se snažil, seč mohl, David Vršecký byl však podle jeho slov v sobotu neporazitelný. "Musím Davidovi pogratulovat, jel fantasticky. O výsledcích závodů rozhodl měřený trénink. Mám o čem přemýšlet."

V neděli ukořistil vítězství Vršeckého parťák

Pokud v sobotu tým Buggyra svoji konkurenci deklasoval, tak nedělní dominanci snad ani slovy nelze vyjádřit. Na rozdíl od prvního závodního dne si pole position zajistil Bösiger, který si do cíle dovezl na zádech Vršeckého. Německo-české duo si pro kvalifikační triumf dojelo s rekordním osmnáctisekundovým náskokem.


A závod? Trochu nuda, zdálo by se na první pohled. Oba piloti si na rozdíl od sobotního podniku pouze vyměnili role, když zvítězil Bösiger před Vršeckým. Na rozdíl od prvního závodu však diváci tentokrát dostali pořádnou porci adrenalinu. Český pilot totiž svému německému parťákovi nedal po celou dobu závodu vydechnout.


"David mě hodně potrápil. Brzdí poněkud atypicky, v každé zatáčce jsem ho měl v zádech," komentoval závod úřadující mistr Evropy, když zopakoval Davidův výkon ze soboty. "Do konce mistrovství zbývají tři závody, ztráta dvaadvaceti bodů není zase natolik děsivá. Po Mostě navíc věřím, že v mém případě začne fungovat štěstí závodníka," řekl slovy, která byla plná očekávaní, Bösiger.

Vršecký si pojistil vedení v šampionátu

David Vršecký navýšil náskok v čele šampionátu na dvaadvacet bodů a je proto před poslední třetinou šampionátu favoritem na zisk mistrovského titulu. "Gratuluji Markusovi. Je to velký jezdec, což prokázal v nejen dnešním závodě. Stejně tak bych chtěl poděkovat mechanikům a celému týmu. Odvedli vynikající práci a patří jim velká část všech pohárů," uzavřel úspěšný víkend na výsost spokojený Vršecký.

Průběžný stav EP:
1. Vršecký 286, 2. Bösiger 264, 3. Albacete 246, 4. Hahn (Něm./MAN) 184, 5. Belloc 150, 6. Altenstrasser 104, ...8. Vojtíšek 78

Pořadí týmů:
1. Buggyra (Vršecký, Bösiger), 2. MAN (Belloc, Hahn), 3. Renault (Vojtíšek, Altenstrasser)

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události