Fotbal

Sparta porazila Žižkov a upevnila si vedoucí pozici

Sparta porazila Žižkov a upevnila si vedoucí pozici
Zdroj: tn.cz

Fotbalisté Sparty dokázali v derby porazit Žižkov 2:0, čímž se v Gambrinus lize dostali do tříbodového trháku před své pronásledovatele.

Sparta už bez Michala Kadlece, který přestoupil do německého Leverkusenu, chtěla utkání se Žižkovem rozhodnout co možná nejdříve. Letenští se od začátku utkání drali do útoku. Klepání na obranu Žižkova vystřídal rázný vstup do dveří, když se v 16. minutě dostal ke dvojímu zakončení pár metrů před brankou Slepička. Svoji reprezentační pozvánku oslavil šťastným gólem.

Žižkov spálil stoprocentní příležitost

Hosté spoléhali především na dvojici Vozábal-Švancara. Výraznou šanci si však vypracovali až ke konci poločasu, když se hrubé chyby v souboji s Pilařem dopustil Kozáčik.  Procházka však nabídnutou šancí trestuhodně pohrdnul.


Sparťané se špatně prosazovali a s přibývajícím časem stále více mysleli na nízké vedení. Jejich hra byla opatrnější a nuda ve tvářích diváků tím byla tím pádem patrnější. Několikrát se sice snažil ještě s výsledkem něco udělat Slepička, ale  spoluhráči byli k jeho fotbalovým myšlenkám lhostejní.  Za to však určitě zaujal reprezentačního trenéra Radu.

Švancarovo vyloučení potrestal Kulič v nastaveném čase

Letenským pomohl v jejich fotbalovém tápání tradiční žižkovský "mluvka" Švancara, který po diskuzi a horlivých gestech s rozhodčím v 83. uviděl druhou žlutou kartu, a byl vyloučen. Sparťané si pak už vítězství v průměrném utkání bez potíží uhlídali. Zvlášť, když v nastaveném čase Kulič vstřelil druhý gól.

Sparta Praha - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 17. Slepička, 90.+2 Kulič. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Filgas. ŽK: Kulič - Xavier, Naumov, Švancara, Štastný. ČK: 83. Švancara. Diváci: 5750. 
Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Had, Kladrubský - Kulič, Vacek, Hušek, Berger (46. Kučera) - Slepička (90.+2 Kolář), Došek (59. Holenda). Trenér: Lavička. 
Žižkov: Hruška - Šťastný, Labant, Pilař, Xavier - Novotný (81. Stracený), Procházka, Vozábal, Koukal - Naumov, Švancara. Trenér: Griga.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události