Fotbal

Ronaldovo "dvojče" míří do Interu Milán

Italský velkoklub ulovil pořádně velkou rybu. Je jím útočník FC Porto Ricardo Quaresma.

Je přirovnáván ke Cristianu Ronaldovi, je stejně rychlý a umí podobné kouzla s míčem. Jediné, co mu chybí je hvězdná aura, která obklobuje jeho slavnějšího krajana. Jmenuje se Ricardo Quaresma a je předmětem obchodu, který se brzy uskuteční mezi Interem Milán a FC Portem.

Quresma byl pro prezidenta Interu nezajímavý, ale...

Do kádru italského mistra míří reprezentant Ricardo Quaresma, opačným směrem pak záložník Pélé, vlastním jménem Vítor Hugo Gomes. Toho si cení Inter na šest milionů eur, dalších 18,6 milionu bude muset Portu doplatit. Je to trochu velká částka na to, že prezidentovi italského velkoklubu Massimu Morattimu připadal Quaresma ještě před týdnem jako "nezajímavý fotbalista ".


"Quresma? V poslední době vás nezajímá nic jiného než jeho přestup do Milána. Abych byl upřímný, tento fotbalista mi nepřijde moc zajímavý," počastoval podrážděnou odpovědí novináře Moratti. "V našem týmu máme lepší hráče," dodal. Inu, člověk míní a Mourinho mění.


Nemalý podíl na tomto "transferu" měl totiž bezesporu nový trenér "Modročerných" José Mourinho, který v portugalském týmu v minulosti působil.

Prosadí se talentovaný fotbalista v Interu?

Quaresmu čeká ještě dnes v Itálii lékařská prohlídka, poté by měl podepsat tříletý kontrakt. Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník odehrál za národní tým 23 zápasů, v nichž vstřelil tři branky. Odchovanec Sportingu Lisabon si také zahrál v sezoně 2003/04 za Barcelonu, kde se ale příliš neprosadil.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události