Fotbal

Ostrava jde do boje proti Slavii bez Rajtorala

Ostrava jde do boje proti Slavii bez Rajtorala
Zdroj: ČTK / tn.cz

Fotbalisté Baníku Ostravu chtěji přerušit smolnou sérii, kterou mají se Slavií Praha na domácím stadionu. Severomoravanům však bude chybět František Rajtoral.

Deset let. Přesně tak dlouho trvá neporazitelnost Slavie na hřišti Baníku Ostrava. V pondělní dohrávce 5. kola se domácí prokletí pokusí Severomoravané zlomit. Ligoví favorité jsou na tom před šlágrem kola velmi podobně.


Úvod sezony jim nevyšel úplně podle jejich představ, ale postupně se začínají rozjíždět. „Sešívaní“ naposledy rozstříleli Bohemians a Baník si přivezl výhru z Prahy, když porazil Žižkov.

Rozdělí se ligová dvojčata?

Oba týmy v letošním ročníku navíc získaly shodně sedm bodů, přičemž Slavia je na šestém místě před svým moravským rivalem pouze díky lepšímu skóre. Vítězství by znamenalo posun až na špici ligové tabulky za vedoucí Spartu.

Rajtoral nenastoupí, má únavový syndrom

Baník má o motivaci postaráno. Z posledních pěti domácích zápasů proti Slavii čtyřikrát prohrál o dvě branky, z výhry se naposledy radoval v srpnu 1998. Komplex zvýrazňuje skutečnost, že Pražany ve své trenérské kariéře ještě nedokázal porazit ani Karel Večeřa.


"I každá taková série jednou skončí," prohlásil ostravský kouč, který však musí řešit nečekané komplikace. Bude se totiž muset obejít bez pravého záložníka a opory Ostravanů Františka Rajtorala, kterého „skolil“ únavový syndrom. Informaci přinesly v pondělí oficiální internetové stránky ostravského klubu.


Hráč, který jindy udivuje fyzickou kondicí, bude nyní delší čas v sestavě Baníku chybět. Podle klubového lékaře Mariána Pažického zasáhl fotbalistův organismus únavový syndrom.

Za dva týdny se uvidí...

„Informace o jeho stavu může od této chvíle podávat pouze MUDr. Pažický. František se bude připravovat zčásti s týmem, ale také často individuálně,“ řekl generální manažer Baníku Verner Lička.


„Říkali mi, že bych měl mít teď tak dva týdny volnější režim a pak se uvidí. Já doufám, že po reprezentační přestávce už budu v pořádku,“ prozradil agentuře Mediafax sám Rajtoral.


„Teď nemůžu trénovat naplno, spíš jenom takové lehké výklusy, abych se neunavil. Trošku si můžu kopnout i do míče, ale nesmím to teď přehánět,“ vysvětlil ostravský hráč a se smutkem v hlase dodal: „Je to kruté, sotva sezona začala, nemůžu hrát a navíc ani nejsem zraněný, jen unavený.“

jvl, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události