Hokej

Brankář Prusek se upsal Spartaku Moskva

Vítkovice pustily Martina Pruska, ale podepsaly kontrakt se zkušeným bekem Angelem Krstevem.

Gólman Martin Prusek už podepsal v Moskvě smlouvu a minimálně rok by tak měl hrát Kontinentální hokejovou ligu v týmu Spartaku Moskva.

Pozici v týmu Vítkovic mu sebral Marek Pinc

Dvaatřicetiletý ostravský rodák definitivně opouští kádr extraligových Vítkovic. Po návratu brankáře Marka Pince z nevydařeného angažmá v Jekatěrinburgu neměl jistou pozici jedničky. "Trochu mě to zaskočilo a rodinu také, ale musíme se s tím vyrovnat. Jinak to beru pozitivně," řekl Prusek. "Počítal jsem s tím, že tuhle sezonu strávím doma v Ostravě," dodal Prusek.

V pondělí nic neprozradil

Ještě v pondělí nechtěl říci, kam jeho kroky povedou. Informaci, že by se jeho novým domovem měla stát Moskva, přinesla až ruská média. "Už jsme se s Martinem Pruskem dohodli," řekl Nikolaj Tiščenko, generální manažer Spartaku.

Tým klidného středu tabulky

Svůj nový klub označil gólman jako celek, který by měl hrát ve středu tabulky. Ve Spartaku se hokejista sejde s českým trenérem Milošem Říhou, který spolu se svými svěřenci absolvuje první zápas Kontinentální ligy již v úterý 2. září. Prusek by se měl k týmu připojit ve středu.

Zkušenosti s ruským hokejem už má

Martin Prusek již v Rusku v minulosti působil. Hájil klec SKA Petrohrad v sezoně 2006/2007. Během ní nastoupil do 22 zápasů, ve kterých 55krát inkasoval. Prusek byl u úspěchů české hokejové reprezentace, coby náhradník si odvezl bronz ze šampionátů v letech 1997 a 1998. O rok později to byla dokonce medaile zlatá. Odchovanec Vítkovic nakoukl i do prestižní zámořské NHL, kde hájil barvy Ottawy a Columbusu. Zde nastoupil do 57 duelů.


Do Vítkovic přichází Krstev


Exliberecký obránce Angel Krstev, který se nevešel do extraligového kádru Bílých Tygrů, zůstane v domácí nejvyšší soutěži. Sedmadvacetiletý zadák se dnes dohodl na působení ve Vítkovicích, jež od Liberce převezmou jeho smlouvu platnou do konce sezony.


Krstev minulý týden skončil v Liberci. Severočeský klub ho uvolnil ze svých služeb s vysvětlením, že v průběhu letní přípravy nepotvrdil pozici jednoho ze čtyř elitních obránců. Tvrdý zadák s letitými extraligovými zkušenostmi však zapadl do koncepce vítkovického trenéra Aloise Hadamczika. "Je to zkušený borec a nám jeden takový bek chyběl. Ve středu se u nás zapojí do přípravy," řekl Hadamczik.


Bývalý juniorský reprezentant putuje do Ostravy se smlouvou, kterou měl v Liberci. Součástí dohody je opce na další dva roky. Slávistický odchovanec posledních sedm sezon rozehrál v Liberci, dvě z nich dokončil na hostování v Českých Budějovicích a Litvínově.


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události