Fotbal

Berbatov: Teď přišel můj čas!

Bulharský útočník Dimitar Berbatov se po dlouhých tahanicích přeci jen stal hráčem Manchesteru United.

Po dlouhých týdnech, kdy doufal v přestup na Old Trafford, se konečně dočkal. Poslední den letního přestupního termínu rozhodl, že bulharský fotbalista už v dresu Tottenhamu hrát nebude. United za něj zaplatili v přepočtu 944 milionů korun a pevně věří, že zkušený kanonýr pomůže týmu k obhajobě titulu v Premier League i v Lize mistrů.

Budu ještě lepší, říká Berbatov

Bulharský útočník si vybudoval pověst střelce s instiktem zabijáka a je převědčen, že v týmu „Rudých ďáblů“ ji bude naplňovat. Dokonce varoval všechny budoucí soupeře, že v dresu United bude ještě lepší.

Zvládl těžké chvíle a teď je v Manchesteru

"V poslední době na mě byl vyvíjen velký tlak a někteří lidé se pokoušeli se mnou manipulovat. Sice to nebylo moc příjemné období mého života, ale rozhodně jsem se ničeho nebál. Taky proto jsem teď součástí tohoto velkoklubu,“ hodnotil Berbatov události několika posledních týdnů. "Nejdůležitější teď je, abych podával kvalitní výkony, pomohl týmu k dobrým výsledkům a poděkoval tím fanouškům za podporu. Myslím si, že pokud budu makat jako v Tottenhamu, neměly by nastat žádné problémy,“ prozradil své plány do budoucna.

Pro Berbatova je angažmá v United splněným snem

"Jsem moc rád, že jsem tady. Manchester je největší klub na světě, mně je sedmadvacet a věřím, že vrchol kariéry mám pořád ještě před sebou," řekl Berbatov ke svému novému angažmá. "Cítím, že se tady mohu rozvíjet způsobem, jakým chci, a být tak ještě lepší,“ dodal hráč.

Ferguson chtěl Berbatova už před dvěma lety

"O Dimitara jsme měli zájem i před dvěma lety, kdy ještě hrál za bundesligový Bayer Leverkusen. Ale tehdy jsme měli na jednání jen pár dní a přestup se nedotáhl do konce,“ vysvětlil kouč Manchesteru. "Tottenham učinil konkrétní nabídku, a proto ho také získal. Teď jsme ale Berbatova získali my. Sice nás stál o něco víc, ale on za to stojí," dodala šedá eminence britského fotbalu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události