Tenis

Dlouhý s Paesem postoupili na US Open do semifinále!

Český tenista Lukáš Dlouhý si zahraje společně s Indem Leanderem Paesem semifinále čtyřhry.

Po semifinálovém úspěchu ve Wimbledonu dnes postoupila česko-indická dvojice mezi poslední čtyři páry i na US Open, když v dnešním čtvrtfinále porazili 2:1 na sety švédsko-finskou dvojici Robert Lindstedt, Jarkko Nieminen.


Dlouhý s Paesem vyhráli první set 6:3, ale druhou sadu ztratili v tie-breaku. V rozhodujícím setu se ujali vedení 5:2 a v deváté hře podávali na postup. Seveřané jim sice situaci znepříjemnili a měli několik brejkbolů, ale sedmí nasazení využili v pořadí čtvrtý mečbol a postoupili do semifinále.
Dlouhý tak může navázat na loňskou finálovou účast na newyorském grandslamu, tehdy o titul neúspěšně bojoval s Pavlem Víznerem.

Dementěvová jede na vítězné vlně

Olympijská šampionka z Pekingu potvrdila na newyorském grandslamu výbornou formu a v dnešním čtvrtfinále porazila hladce 6:2 a 6:3 patnáctou nasazenou Patty Schnyderovou ze Švýcarska.O postup do finále si turnajová pětka zahraje s druhou nasazenou Jelenou Jankovičovou ze Srbska, nebo Rakušankou Sybille Bammerovou.

Další výsledky:

Muži:

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Dlouhý, Paes (7-ČR/Indie) - Lindstedt, Nieminen (Švéd./Fin.) 6:3, 6:7 (2:7), 6:3, Gonzalez, Monaco (Arg.) - Soares, Vemič (Braz./Srb.) 6:2, 6:7 (3:7), 6:3

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události