Hokej

Kometa Brno otočila finále poháru se Znojmem a má půl milionu

Favorizované Znojmo vedlo ve finále Tipsport Cupu na vlastním ledě už 4:2, nakonec se ale radoval prvoligový soupeř.

Domácí pod vedením nového kouče Radima Rulíka v letním poháru až do finálového utkání ani jednou nezaváhali. Byli tak po zásluze pasováni do role favorita.

Brno podpořili oddaní fanoušci

Do Znojma se ale vydalo podpořit brněnskou Kometu mnoho oddaných příznivců. Ti naplnili jedenáct autobusů a další se do dějiště zápasu vydali po vlastní ose.


Do uklidňujícího dvoubrankového vedení poslal extraligový celek během 16 minut dvěma zásahy Roman Erat. V 18. minutě sice snížil hostující Kostourek, ale opět na dvoubrankový rozdíl zvýšil Selingr. Po zásazích brněnského Mikšana a znojemského Hamana šly týmy na druhou přestávku za stavu 4:2 pro domácí.

Poslední třetina byla "divočinou"

Kometě ale vyšla nad očekávání dobře poslední třetina. Třemi brankami, o něž se postarali Černý, Klimt a Polodna, dokázala dokonale zvrátit skóre a po výhře 5:4 se mohla radovat z premiérového vítězství v Tipsport Cupu.


Kromě lesklé trofeje klub získal finanční injekci ve výši půl milionu korun. Znojmu k úspěchu nepomohla ani výrazně větší střelecká aktivita - domácí vypálili na Hyláka 37 pokusů, hosté zaznamenali jen 22 střel.


Ve třetí třetině zápas ovlivnilo několik technických problémů. Za stavu 5:4 pro Kometu Brno nejprve vypadl elektrický proud, poté led zahalila hustá mlha. Ta rapidně snížila viditelnost a utkání muselo být znovu přerušeno. V největší šanci na vyrovnání vychytal Hylák osamoceného Selingra a hosté mohli začít slavit.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události