Fotbal

VIDEO: Poprask na vsi, v hlavní roli česká reprezentace

VIDEO: Poprask na vsi, v hlavní roli česká reprezentace
Zdroj: TN.cz

Čas v Kunicích se zastavil. Přijela česká fotbalová smetánka.

Kunice. Tak se jmenuje pro našince nepříliš známá vesnice, která leží osm kilometrů jihovýchodně od Prahy. Rádi tam jezdí hlavně chataři a nyní také česká fotbalová reprezentace. “Je tady dobrá tráva a klid,“ podotýká Petr Rada.

Krásné prostředí i hřiště

Fotbalisty čeká náročné osmidenní soustředění před vstupem do kvalifikace na mistrovství světa 2010 a reprezentační kouč se rozhodl, že se svými ovečkami tentokrát nezakotví v rušném Hotelu Praha, ale v okolí krásného zámku Štiřín.

Trénovat budou v nedalekých Kunicích. “Už jsem tady byl za éry pana Chovance, a to před baráží s Belgií. Je tu krásné prostředí a hezké hřiště, já s tím nemám žádný problém,“ poznamenává Petr Čech na otázku, zda mu nebude chybět ruch velkoměsta.

Ujfaluši: Večer si přečteme knihu

Tomáš Ujfaluši s ním souhlasí. “Abych pravdu řekl, mně osobně je úplně jedno, jestli jsme v Praze, nebo ne. Na Štiříně je příjemné prostředí a tréninkové hřiště vypadá velmi dobře,“ chválí si obránce Atlétika Madrid.


To, že by se fotbalisté mohli na Štiříně nudit, si vůbec nepřipouští. "Co budeme dělat večer? Uvidíme. Dáme si třeba kafe na recepci, podíváme se na film nebo si přečteme dobrou knihu,“ usmívá se lišácky Ujfaluši. Hrát oblíbený golf ale neplánuje. “To asi ne, my jsme tady hlavně kvůli fotbalu.“

Poprask na vsi

Zatímco hvězdným hráčům pobyt na “vesnici“ nevadí, obyvatelé Kunic jsou z jejich přítomnosti přímo nadšení. Místní klub hraje divizi, nyní se však lidé mohou dívat na českou fotbalovou elitu.


A podle toho to v Kunicích také vypadalo. Parkoviště v areálu bylo doslova přecpané, kolem hřiště se tísnily stovky natěšených lidí čekající na hráče, které znají jenom z televize.

Malí kluci se hnali za Poborským

Nejvíc to prožívaly samozřejmě děti. S vykulenýma očima seděly těsně za autovou čárou a hltaly každý pohyb českých reprezentantů. Jejich pocity nejlépe demonstruje situace ze začátku tréninku, kdy se na trávník přišoural vedoucí mužstva Karel Poborský.


Ten si v klidu pokopával s míčem a asi za dvě minuty za ním přišel jeden malý kluk s žádostí o podpis. Spolumajitel Českých Budějovic se mu samozřejmě podepsal a ihned musel čelit náletům dalších rozjařených dětí, které se jen styděly přijít dřív.


Inu, celé Kunice čeká osm dní slávy.

hum s přispěním Tomáše Kučery, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události