Fotbal

Boháči z Manchesteru City budou lovit dál

Výdajová položka za Robinha = miliarda korun. Noví majitelé anglického klubu ale plánují utrácet ještě víc!

Anglický fotbalový klub Manchester City koupila finanční skupina Abu Dhabí. A hned pár hodin po tomto transferu dokončila megapřestup Robinha, kterého tím parádně vyfoukla londýnské Chelsea. Majitelé týmu ale líčí na další superhvězdy a přestupová aktivita mocných Arabů tak zdaleka nekončí.

Tornádo se pravděpodobně rozjede v lednu

"V lednovém přestupovém termínu budeme mít více času a chceme získat další fotbalové hvězdy s cílem pozvednout klub na absolutní světovou špičku," řekl šéf klubu Al-Fahim. Vypadá to, že britská rekordní částka 32,4 milionů liber (1 miliarda korun) za Robiniha dlouho rekordem nezůstane.

Chcete si koupit klub z Premier League? Připravte si několik miliard korun...

Abu Dhabí United Group (ADUG) koupil Manchester City od Thaksina Šinawatry za 220 milionů liber (6,8 miliardy korun). A další miliony liber půjdou v lednu do přestupů. Bývalý thajský premiér Šinawatra sliboval, že přivede do týmu Ronaldinha, ale pak ho problémy se zákonem v jeho rodné zemi přinutily z Manchesteru odstoupit.


Současný šéf klubu Sulajman Al-Fahim chce slovo dodržet. "Můj nejoblíběnější hráč je právě Ronaldinho a my se pokusíme ho v lednu přivést,“ řekl Al-Fahim.

Všechny kluby se budou bát o své hvězdy

Kromě Robinha se snažilo vedení City získat v poslední možný den i Dimitara Berbatova, ale ten své přání odejít do Manchesteru United na poslední chvíli nezměnil. Dalšími terči byli Kamerunec Samuel Eto´o a Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar. Dá se očekávat, že v lednu zamíří ADUG balíkem peněz na další objekty. Mluví se o Cristianu Ronaldovi, Lionelu Messim a Fernandu Torresovi.


"Chceme vytvořit velký klub, máme skvělé fanoušky a potřebujeme i skvělé hráče. Máme i výborného trenéra Marka Hughese a neuděláme žádný přestup bez jeho souhlasu,“ upozornil Al-Fatih.


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události