Hokej

Česká republika chce pořádat hokejové MS v roce 2014

Soupeři o pořadatelství mistrovství světa v olympijském roce jsou Lotyšsko, Bělorusko, Maďarsko a Ukrajina.

Česká republika podala oficiální kandidaturu na pořádání světového hokejového svátku v roce 2014. Ve stejném roce se mohou hokejoví fanoušci těšit i na setkání nejlepších z nejlepších na zimních olympijských hrách. Naposledy naše země hostila MS v roce 2004.


Dalšími kandidáty jsou Lotyšsko, které již světový šampionát pořádalo, a nováčci Bělorusko, Maďarsko a Ukrajina. Uvedly to oficiální stránky Mezinárodní hokejové federace IIHF.

Hokejová elita podesáté v Praze?

Pokud šampionát připadne České republice, měly by jej hostit stejná místa, jako před čtyřmi roky. Jedna ze skupin a vyvrcholení turnaje by se odehrálo ve vysočanské O2 Areně, druhou skupinu by hostila ostravská ČEZ Arena.


O2 Arena (dříve Sazka Arena) byla vybudována speciálně kvůli mistrovství světa 2004, ČEZ Arena prošla kvůli tehdejšímu šampionátu rozsáhlou a nákladnou rekonstrukcí. Pokud by byla česká kandidatura úspěšná, hostila by Praha MS už podesáté v historii, čímž by ještě navýšila svůj vlastní rekord.

Rozhodnutí padne v květnu

K tomu, aby Praha zakulatila po boku Ostravy počet hostitelství na jubilejní desítku, musí její jméno zaznít jako vítězné na Výroční konferenci v květnu 2009. Ta se bude konat v Bernu, v rámci programu mistrovství světa, které bude Švýcarsko příští rok hostit.


Z dalších kandidátů hostilo hokejový svátek pouze Lotyšsko, které přivítalo hvězdy světových kluzišť v roce 2006 a pro šampionát v roce 2014 hodlá postavit novou halu pro osm tisíc diváků.

O svou šanci se poperou i trpaslíci

Bělorusko, Maďarsko a Ukrajina ještě nikdy v elitní kategorii mistrovství světa turnaj nepořádaly. První dva jmenovaní kandidovali také na šampionát v roce 2013, který získalo loni v září na kongresu ve Vancouveru díky 70 z 96 možných hlasů Švédsko, následovalo Bělorusko s 15 hlasy a Česko s Maďarskem měly shodně po třech. Ukrajina kandiduje poprvé.


Po nejbližším mistrovství světa v Bernu a Klotenu se v roce 2010 uskuteční turnaj v německých městech Kolíně nad Rýnem a Mannheimu, o rok později na Slovensku v Bratislavě a Košicích, v roce 2012 ve Finsku v Helsinkách a Turku a potom ve Švédsku ve Stockholmu a Malmö.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události