Hokej

Radulov: Do NHL se prostě nevrátím

Ruský hokejový útočník Alexander Radulov prohlásil, že se do zámořské soutěže vrátit nehodlá.

Tým NHL Nashville Predators, kde má Radulov stále platnou smlouvu, ve středu suspendoval svého elitního útočníka. Zástupci klubu se rozhodli, že už nebudou dále čekat na jeho rozhodnutí, jestli se vrátí do Ameriky. Tím, že byl Radulov suspendován, už mu tým z Nashvillu nemusí vyplácet žádnou mzdu.

Dvě platné smlouvy

Radulov se v létě rozhodl přijmout lukrativní nabídku z Ufy a zamířil do nově vytvořené Kontinentální hokejové ligy. V té době ale stále měl platnou smlouvu v NHL. Stal se tak jedním z hráčů, kteří mají dva platné kontrakty. Podobně je na tom také český obránce Tomáš Mojžíš, na něhož zbytečně čekali v Novosibirsku, jelikož dal přednost zámoří a klubu Minnesota Wild.

Peníze jsou peníze

Dvaadvacetiletý Radulov byl v minulém ročníku s 58 body třetím nejproduktivnějším hráčem Predátorů. V rámci svého nováčkovského kontraktu si měl v ročníku 2008/09 vydělat necelý milion dolarů hrubého. Salavat Julajev před něho položil list s nabídkou tříleté smlouvy a částkou 12 milionů dolarů. Útočník neváhal.

Bude se Radulov chtít jednou vrátit do NHL? Tvrdí, že ne!

"Jednou přijde doba, kdy Alexej zatouží po návratu do NHL a bude chtít hrát s nejlepšími hokejisty na světě a proti nim. Pak jeho status přehodnotíme," uvedl generální manažer Nashvillu David Poile. "Já se tam nehodlám vracet," kontroval Radulov. "Celou sezonu jsem jim říkal, že chci hrát doma."

Nezodpovědný hráč?

Vedení Nashvillu požádalo Radulova, aby ho do 1. září informoval o své budoucnosti. Ten tak neučinil. Místo toho nastoupil do prvního utkání KHL v dresu Ufy proti Jaroslavli. Ze zápasu si odnesl nejen asistenci, ale i zranění. Stadion opouštěl s fixovanou rukou. "Nic to není. Jen v první třetině jsem měl bolestivý náraz o mantinel," prohlásil útočník.

Případem se bude zabývat IIHF

Odchod Radulova ze zámoří od léta prověřuje Mezinárodní hokejová federace. V krajním případě hrozí Ufě vyřazení z Ligy mistrů a Radulovovi zákaz reprezentovat. "Nic konkrétního o tom zatím nevím, žádné vyjádření od Federace ruského hokeje jsem zatím nedostal," nechal se slyšet hráč. Jeho ruský zaměstnavatel se pokoušel spor vyřešit odstupným. Nashvillu nabídla Ufa 300 tisíc dolarů, ale zámořský klub to odmítl.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události