Hokej

Už za měsíc vypukne v Praze šílenství jménem NHL

Hokejisté New Yorku Rangers a Tampy Bay Lightning sehrají v O2 Areně dva zápasy.

Čeští diváci se tak mohou těšit na špičkový hokej v podání špičkových hokejistů. A mezi nimi by měla být i čtveřice českých hráčů. V kádru Rangers figurují Michal Rozsíval a Petr Průcha, dres s bleskem na prsou by měli obléci Radim Vrbata a Václav Prospal.

Jaromír Jágr na akci nebude, válí za ruský Omsk

Když se o NHL v Praze začalo mluvit, bylo nejpravděpodobnější, že do českého hlavní města přijedou newyorští jezdci v čele s největším lákadlem, Jaromírem Jágrem. Ten však už v NHL nehraje, protože z Manhattanu odešel do ruského Avangardu Omsk.


Neúčast rodáka z Kladna ale podle Vladimíra Šafaříka nesnižuje atraktivitu utkání a zájem fanoušků o něj. "Pro české diváky je sice škoda, že Jarda už v NHL není, bylo by úžasné ho přivítat v Praze v rámci NHL na sklonku jeho kariéry. Na druhou stranu ale teď půjde o hokej, o NHL a ne jen o jednoho člověka,“ říká ředitel České sportovní, která celou akci organizuje. Utkání jsou naplánována na víkend 4. a 5. října, přičemž v sobotu by v zápise jako domácí byli hráči Tampy, v neděli zase hokejisté Rangers.

Náročná jednání s NHL avizují nákladnou sportovní akci

"S NHL samotřejmě jednáme, oni mají nějaké své představy o těch zápasech a my se jim snažíme vyhovět. Tam kde to nejde hledáme kompromisy, které by byly pro obě strany přijatelné,“ vysvětlil Šafařík průběh jednání se zástupci hokejové soutěže snů. "Co se financí týče, pohybuje se rozpočet kolem sta milionů korun, přičemž nejdražší je samozřejmě zaplatit účast těch klubů,“ dodal Vladimír Šafařík.

Fanoušci by vyprodali i další utkání…

Že se jedná o unikátní sportovní akci svědčí i zájem fanoušků. "Prakticky během jednoho dne byly lístky pryč. Vyprodali bychom i další utkání,“ řekl Šafařík k otázce zájmu ze strany hokejových příznivců.

Kdo nemá lístek na zápas, může se zusit dostat na trénink

Hodně lidí čekalo na lístky marně, nicméně stále ještě mají naději, že hokejové hvězdy uvidí alespoň na tréninku. Ve čtvrtek 2. října je totiž na programu otevřený trénink, na který začíná předprodej vstupenek už v pátek. Zájemci si lístky budou moci koupit na terminálech Sazky za 100 nebo 200 korun.

Zápasy budou i v televizi

"Sobotní zápas bude na televizi Nova a i na kanále Nova Sport, který bude nástupcem televize Galaxie Sport. Nedělní utkání bude jen na Nova Sport," řekl tiskový mluvčí nyní ještě Galaxie Sport Michal Klouda.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události