Fotbal

VIDEO: Baroš se o tureckém angažmá bavit nebude

Český fotbalový útočník Milan Baroš minulý týden přestoupil z francouzského Lyonu do Galatasaray Istanbul. Jak se mu v klubu líbí, s jakými cíli do nového angažmá šel, nebo co od něj jeho zaměstnavatel očekává? Odpovědi nedostanete, můžete jen hádat.

Kontroverzní česká hvězda fotbalového EURO 2004 nemá už delší dobu dobré vztahy s českými novináři. Jeho chladný přístup má několik důvodů. Baroš si myslí, že jej tuzemská média schválně poškozují, zveličují banality z jeho osobního života a navíc „strkají nos, do čeho nemají“.

Diskutovalo se o jeho nominaci na ME

Krizi ve vzájemných vztazích ještě prohloubil Barošův pokles formy v posledním více než roce. Novináři totiž “překvapivě“ vítěze Ligy mistrů s Liverpoolem převážně kritizovali a vcelku oprávněně se také dožadovali po bývalém trenérovi reprezentace Karlu Brücknerovi ospravedlnění Barošovy nominace na letošní mistrovství Evropy.


Hráč reaguje na tuzemská média už nějaký čas “po svém“. Když se mu nechce, což je pravidlem, rozhovor neposkytne vůbec, pokud ano, chová se obvykle arogantně a odpovídá jen na jemu se hodící otázky. To vše ale jen v rámci reprezentačních srazů, jinak jsou jeho slova vyvažována zlatem.

Rozhovor ano, ale jen o reprezentaci

I před středeční tiskovou konferencí v rámci štiřínského soustředění reprezentace před začátkem kvalifikace o mistrovství světa 2010 byla pravidla pevně stanovena. Mluvčí národního celku Lukáš Tuček zástupce mediální velmoci upozornil, že Baroš nebude odpovídat na otázky týkající se jeho nového angažmá.


“Přesto, neřeknete třeba alespoň své první pocity z Turecka?“ zkusil to jeden otrlý novinář. “Ne,“ přilétla mu zpátky neústupná odpověď. Na Barošovo soukromé tažení tak úplně zbytečně doplácejí ti, kteří si to zaslouží nejméně, tedy jeho věrní fanoušci a fanynky. Nezbývá jim než pilně překládat ze zahraničních serverů (zřejmě teď budou muset začít navštěvovat kurzy turečtiny), nebo slepovat jednotlivé věty roztroušené po českých webových stránkách.


Pro zástupy věrných přinášíme překlad prvních dojmů Milana Baroše z nového angažmá v Istanbulu z oficiálních stránek Galatasaray. „Upsat se zde bylo jednoduché rozhodnutí, protože jsem klub znal a věděl o jeho úspěších. Vím, že se turecký fotbal neustále zlepšuje na reprezentační i klubové úrovni. Jsem si jistý, že tento trend posune místní fotbal ještě výše,“ svěřil se tureckým novinářům po podpisu smlouvy Baroš.

V klubu byl sdílnější

Český forvard pochválil i tamní horkokrevné prostředí. „Hrál jsem proti Galatasaray na jeho stadionu v dresu Liverpoolu, takže fanoušky znám. Nastupoval jsem už v mnoha koutech světa, ale nikdy jsem neviděl příznivce, aby zaplnili stadion hodinu a půl před výkopem. To je něco, podle čeho jsem poznal, jak vášniví fanoušci Galatasaray jsou,“ vysekl poklonu oddaným příznivcům istanbulského týmu.


Zvídavé turecké novináře také zajímalo, jestli je Baroš schopen nahradit ikonu klubu a obávaného kanonýra Hakana Süküra. „Hakan byl jedním z nejlepších střelců v Turecku a vůbec celé Evropě, ale já nechci být srovnáván s nikým. Přišel jsem, abych odvedl maximum a chci s Galatasaray vítězit. To je možné jen díky týmovému pojetí hry. Věřím tomu, že budeme úspěšní, když budeme budovat toho správného týmového ducha,“ vysvětlil český útočník.


Na závěr tiskové konference pak Baroš potvrdil, že nemá žádné zdravotní problémy a cítí se v kondici. Jeho slova potvrdil trenér Michael Skibbe, který jej hned nominoval k nedělnímu ligovému zápasu Galatasaray. Istanbulský obhájce titulu uhrál bezbrankovou remízu na hřišti Kayserisporu, bývalý forvard tří anglických celků nastoupil na posledních 16 minut.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události