Sport

Čeští basketbalisté vstoupili úspěšně do kvalifikace na ME

Bosna a Hercegovina si z Pardubic odváží porážku 56:70.

Vydařený vstup do kvalifikace na ME v Polsku mají za sebou čeští basketbalisté. Ti ve středečním utkání v Pardubicích přehráli Bosnu a Hercegovinu 70:56, a připsali si tak první vítězství v kvalifikační skupině D.


Rozhodl závěr třetí čtvrtiny


Rozhodl závěr třetí čtvrtiny


V první polovině utkání byl k vidění vyrovnaný basketbal. Po většinu první třetiny byli sice v mírném vedení hosté, českým basketbalistům se však v závěru povedla šestibodová šňůra a dostali se do vedení 16:14. Do poločasu se pak Bosňanům podařilo náskok soupeře stáhnout o jeden bod, přestože prohrávali už o osm.


O vítězi utkání nakonec rozhodl závěr třetí čtvrtiny. Češi vyhráli šestiminutovou pasáž 13:3 a vypracovali si důležitý desetibodový náskok před závěrečným dějstvím. V něm už pouze své vedení kontrolovali a v závěru ho ještě nepatrně navýšili.


"Dnes jsme předvedli dobrou obranu. Na začátku třetí čtvrtiny jsme pak zrychlili hru a vytvořili si rozhodující náskok," zhodnotil utkání trenér českého výběru Michal Ježdík.


Druhé utkání kvalifikační skupiny D o mistrovství Evropy 2009 sehrají čeští hráči už v sobotu, kdy zavítají na půdu Velké Británie.

Výsledek:

Česká republika - Bosna a Hercegovina 70:56 (16:14, 14:15, 20:11, 20:16)
Nejlepší střelci: Benda 15 (10 doskoků), Sokolovský 13, Welsch 11 - Teletovič 12, Jazvin 10, Ikonič 7. Rozhodčí: Bachanski (Pol.), Schmidt (Něm.), Bodnar (Maď.). Diváci: 3 600.

mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události