Fotbal

Ustojí Griga další porážku?

Žižkovský útočník Petr Švancara si uvědomuje, že vyhazov hrozí trenérovi i samotným hráčům.

Vedení Viktorie Žižkov si před sezonou nahlas plánovalo, že se jejich tým pevně usadí ve středu tabulky a bude zvolna atakovat první šestku. Po pěti odehraných kolech to však vypadá jako nepovedený vtip.


Blamáž na Vyšehradě


Fotbalisté Viktorky se trápí a jejich bilance z posledních čtyř zápasů je žalostná. Začalo to prohrou ve Zlíně (0:1), pokračovalo debaklem s Ostravou (0:3) a vrcholilo ještě přijatelnou porážkou na Spartě (0:2).


Ten poslední a zřejmě nejtvrdší knock-out však Žižkovu zasadil třetiligový Vyšehrad, jenž prvoligové mužstvo přehrál 2:1. Místo alespoň malé náplasti na nezdary v lize tak přišlo další zostuzení. “Nezlobte se, ale já se teď o tom bavit nechci. Nejdřív si to musím pořádně rozebrat s hráči,“ řekl krátce po vyřazení z Poháru ČMFS evidentně skleslý trenér Stanislav Griga.


Jeho mužstvo vyhrálo v této sezoně zatím jediný zápas, a to když ve druhém kole přejelo Teplice. Nutno ovšem podotknout, že za vítězstvím 3:0 stály hlavně zdravotní potíže soupeře, kvůli kterým Severočeši několikrát žádali o odklad zápasu.


Skončí Griga ve funkci?


Suma sumárum, Griga z šesti utkání vytěžil jedno vítězství - a to v zápase, ve kterém by tři body získalo asi každé prvoligové mužstvo…


Jeho pozice je tak silně nejistá.


“Já o tom nic nevím. To musíte zavolat panu Kukovi (sportovní ředitel) nebo panu Vinšovi (prezident klubu),“ vzkázal Griga.Švancara: Může za to i shoda náhod


To útočník Petr Švancara se o špatné situaci týmu rozmluvil. Lehko mu ale nebylo.


“Samozřejmě si uvědomujeme, že ta špatná série trvá už dlouho,“ řekl zasmušile pro tn.cz jindy bezstarostný střelec.


“Za našimi výsledky stojí bohužel i shoda náhod. V domácím zápase proti Ostravě jsme začali dobře, ale brzy jsme se nechali vyloučit. Na Spartě jsem červenou kartu dostal zase já. Přitom v té chvíli měl soupeř krizi a my jsme ho mohli potrápit,“ přiznává chlapsky Švancara.


“Mizerné výsledky jsme chtěli zlomit právě proti Vyšehradu, bohužel jsem ale potvrdili takové to pohárové pravidlo, kdy domácí mužstvo ustojí úvodní tlak a vstřelí úvodní gól. Z trestňáku pak přidalo další a my už výsledek jen korigovali. “Přitom v prvním poločase jsme k vítězství měli o hodně blíž,“ hodnotí průběh pohárového utkání.


“Na nic se ale nevymlouváme, bylo naší povinností ten zápas vyhrát,“ ví dobře.Všichni jsme na jedné lodi!


Švancara přiznává, že pozice všech zainteresovaných je dost špatná. Nyní se už nebojuje jen za body a prémie, ale hlavně za setrvání trenéra i některých hráčů. Máslo na hlavě má každý.


“Všichni jsme na jedné lodi! Nejen trenér a hráči, ale i fanoušci. Ti už jsou hodně podráždění. Proto jsme za nimi po středečním zápase šli a poprosili je, ať mají ještě trpělivost a drží s námi,“ přiznává rychlonohý fotbalista.


"Čteme noviny a víme, že hlavně na trenéra je vyvíjen velký tlak. Já ale nejsem zastáncem radikálních řešení. Tyhle situace jsem ve fotbale už zažil. Našemu týmu věřím a vím, že svou sílu má,“ uzavírá Švancara.

hum, tn.cz,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události