Tenis

V duelu sester Williamsových byla úspěšnější Serena

V duelu sester Williamsových byla úspěšnější Serena

Serena Williamsová porazila na US Open svou sestru Venus a je v semifinále. Postupuje i Nadal.

Napínavou podívanou, která trvala skoro dvě a půl hodiny, nabídly divákům na tenisovém US Open Serena a Venus Williamsovy. Po dvou vyhraných zkrácených hrách nakonec postoupila do semifinále posledního grandslamu sezony mladší Serena. "Většinou se mi daří podobné koncovky úspěšně dohrávat, takže podobné utkání jsem asi nikdy nehrála. Všechno však musí být někdy poprvé," řekla po utkání Venus agentuře Reuters.

Venus nezvládla dvě klíčové situace

Do další fáze turnaje postoupila Serena Williamsová i přesto, že v samotném utkání měla po většinu času navrch Venus. V prvním setu vedla starší ze sester už 5:3, ale nakonec byla ráda, že sadu dotáhla do tie-breaku. Tam si vypracovala první setbol, ale do vítězného konce set nedovedla. Serena zkrácenou hru vyhrála 8:6 a ujala se vedení 1:0 na sety.


Podobný průběh pak mělo i druhé dějství. Venus získala důležitý brejk a dostala se do vedení 5:2. O gam později vedla při svém podání už 40:15, ani tuto situaci však nedokázala využít. Pocit marnosti pak musel na Venus maximálně dolehnout v druhém tie-breaku. Po několika pěkných výměnách v něm vedla už 6:3, ale ani další čtyři setboly neproměnila a turnaj tak pro ni skončil.

Venus: Kdybych hrála proti někomu jinému, zvítězila bych

Serena naopak hned první příležitostí ve zkrácené hře na ukončení zápasu nepohrdla. "Ona prostě byla o kousíček lepší. Cítím, že kdybych hrála proti někomu jinému, zvítězila bych," myslí si poražená čtvrtfinalistka Venus. O finále se její sestra střetne v utkání s Ruskou Dinarou Safinovou.

Nadal už je také v semifinále

Nejvýše nasazený Rafael Nadal postoupil i přes zaváhání v prvním setu ve Flashing Meadows  do semifinále. Španělský tenista porazil Američana Mardyho Fishe 3:6, 6:1, 6:4 a 6:2.Nadal tak poprvé postoupil na newyorském grandslamu mezi poslední čtyři a o účast ve finále si zahraje s Britem Andym Murraym, se kterým má zatím skvělou bilanci. Všech pět vzájemných duelů vyhrál.

Novinka pro Del Potra: Prohra

Argentinec Juan Martin Del Potro zvítězil v osmifinále nad Japoncem Nišikorim a bylo to už jeho třiadvacáté vítězství v řadě. Svou sérii chtěl prodloužit i ve čtvrtfinále proti Andy Murraymu. První dvě sady dospěly do zkrácených her. V těch však hrál Del Potro jen druhé housle. Murray dominoval a tie-breaky získal poměrem 7:1 a 7:2. V zápase tak vedl už 2:0 na sety.

Třetí set jako na houpačce

Vstup do třetí sady se povedl mladému Britovi. Brzy Del Potra brejknul a zdálo se, že si dokráčí pro pohodlné vítězství 3:0 na sety. Proti tomu ale byl talentovaný Argentinec, který i přes několikanásobné ošetřování své levé nohy otočil nepříznivý stav a třetí set vyhrál 6:4. V tu chvíli byl jasně na koni a i diváci dávali jasně najevo, že právě jemu nyní fandí.Čtvrtá sada začala lépe pro Argentince, ale ten ji i přes veškerou snahu nevyhrál a nakonec tak zápas do pětisetové bitvy nedotáhl. Prohrál 1:3 na sety a přerušil svou dlouhou šňůru neporazitelnosti.


Del Potro byl po zápase zklamaný, ale porážku bral s nadhledem. "Cítím, že jsem se hodně zlepšil a to je důležité pro můj další úspěch. Hrál jsem proti jednomu z nejlepších tenistů, který dokázal porazit třeba Djokoviče a dokáže porážet každého. Sice jsem předváděl dobrý tenis, ale v semifinále je Andy," řekl po zápase argentinský tenista.


Andy Murray byl moc spokojen s prvními dvěma sety, pak sice přišel útlum, ale on se z něj dokázal zvednout. "V prvních dvou setech jsem zahrál několik hodně důležitých míčů a v tie breacích to dokázal potvrdit. Pak mi ale praskl výplet rakety. Vzal jsem si novou a udělal pár dvojchyb. To mě trochu rozhodilo a ztratil jsem rytmus. Naštěstí jsem se ale do zápasu dokázal vrátit a vyhrát jej," zhodnotil Murray průběh téměř čtyřhodinového zápasu.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události