Fotbal

Griga na Žižkově skončil, nahradí jej Csaplár?

Griga na Žižkově skončil, nahradí jej Csaplár?
Zdroj: tn.cz / ČTK

Stanislav Griga byl odvolán z funkce trenéra fotbalistů Viktorie Žižkov. Spekuluje se o angažování současného skauta Evertonu a také bývalého libereckého trenéra Josefa Csaplára.

Fotbalisty Viktorie Žižkov už nevede trenér Stanislav Griga. Po sérii neúspěšných výsledků ho vedení klubu ve čtvrtek ráno odvolalo z funkce. Vedením týmu byl dočasně pověřen asistent Boris Kočí.


“Nezlobte se, ale já se teď o tom bavit nechci. Nejdřív si to musím pořádně rozebrat s hráči,“ řekl ve středu večer tn.cz po vyřazení z Poháru ČMFS Stanislav Griga. Na otázku, jestli jej porážka nebude stát místo odpověděl: “Já o tom nic nevím. To musíte zavolat panu Kukovi nebo panu Vinšovi,“ vzkázal Griga.


"Dnešní odvolání bylo pro mě svým způsobem překvapení. Ve Viktorce mám za sebou patnáct měsíců, některé z nich byly bouřlivé, ale toto období nehodnotím jako špatné. Za svou práci se rozhodně nestydím a Viktorce přeji jen to dobré. Jsem přesvědčený, že kádr má svou kvalitu, která se určitě projeví," uvedl v prohlášení na stránkách klubu bezprostředně po svém odvolání Griga.

Dostal prý ultimátum, které nesplnil

Poslední kapkou právě pro nejužší vedení klubu byla středeční porážka v Poháru ČMFS na hřišti třetiligového Vyšehradu. Prezident klubu Luděk Vinš a sportovní ředitel Pavel Kuka totiž po nedělní ligové prohře na Spartě po Grigovi údajně požadovali vítězství z dalších dvou zápasů.


"Mohu říci, že tato zpráva přišla bez varování a vedení klubu se tak rozhodlo v noci na čtvrtek. Rozhodně není pravda, že bych měl nějakou podmínku na dvě utkání, jako jsem si přečetl," vyvracel spekulace sám slovenský kouč.


Do dalšího ligového zápasu, pražského derby s Bohemians Praha, už Viktorku povede dosavadní asistent Boris Kočí. "Úvod sezony nenaplnil naše očekávání. Cítíme, že mužstvo potřebuje nějaký impulz, aby nezabředlo do ještě hlubší krize. A ve změně na trenérském postu spatřujeme nyní asi jedinou možnost, jak situaci řešit," vysvětlil důvody Grigova odvolání prezident klubu Luděk Vinš, který je momentálně v zahraničí.

Kočí: Na tréninku bylo ticho

Kočí tradiční pražský klub přivedl zpátky do první ligy po období temna zapříčiněném korupční aférou a následným odpočtem ligových bodů. "Nikdo z nás odvolání trenéra Grigy nečekal. Jsme zaskočení," komentoval aktuální dění na Žižkově Kočí pro agenturu Mediafax.


"Co se týče mého působení u týmu, vedl jsem trénink ve čtvrtek a připravím se i na ten páteční. Je to výjimečný stav, nic dalšího dělat nemůžeme. Až přijde nový trenér, tak si rozhodne, s jakým realizačním týmem bude chtít pracovat," dodal kouč.


Po středečním krachu "viktoriánů" ve 2. kole Poháru ČMFS na hřišti třetiligového Vyšehradu panovalo na Žižkově veké zklamání, které ještě vystupňoval konec kouče Grigy. "Nejen my trenéři, ale i hráči byli zaskočení. Na tréninku bylo ticho. Hráči o všem určitě přemýšleli," poznamenal Kočí. 

Csaplár o post "učitele tělocviku" nestojí

Podle informací deníku Sport je žhavým kandidátem na uvolněné místo hráčský skaut anglického Evertonu Josef Csaplár, který v minulosti vedl Liberec, stejně jako Griga.


Jedná s ním klub zpod televizní věže? "To je pouze v rovině spekulací. Já nikdy neříkám, že s někým jednám. Jen sdělím, že jsem někoho odmítl, nebo se s ním dohodl," řekl tn.cz Csaplár a dodal: "Klasický post trenéra, což v Čechách znamená v podstatě placeného učitele tělocviku, mě nezajímá. Zajímá mě jen něco, čemu já říkám projekt. Tedy model, který se blíží těm z Německa a Anglie."


To podle něj znamená zevrubnou práci v rámci všech odvětví klubu, kde se kromě starostí okolo "áčka" klade důraz na mládež a skauting. Takovou nabídku ale v Čechách zatím nedostal. "Chvíli se nám něco takové dařilo za mého působení v Liberci," zavzpomínal Csaplár a zdvihl varovný prst: "České kluby za konkurencí hodně zaostávají, o takovém přísunu informací, jaký má třeba slovenská Žilina, si tuzemské kluby mohou jen nechat zdát."

První trenér letos padl na jihu Čech

Griga je druhým odvolaným trenérem letošního ročníku Gambrinus ligy. Již po čtyřech kolech opustil lavičku "marných" Českých Budějovic Jan Kmoch. Ten v minulé sezoně přivedl sparťanské "béčko" do druhé ligy. Jeho první angažmá mezi českou elitou se mu ale vůbec nevydařilo. Jeho místo zaujal "českobudějovický holub, který se vrací" Pavel Tobiáš.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události