Hokej

Jágr: České kluby zatím v KHL hrát nemohou

Útočník ruského Omsku má za sebou neúspěšnou premiéru v KHL, ale věří, že tým dovede v titulu.

"Jágr hrál velmi dobře a věřte tomu, že ještě připraví hodně nervů brankářům v KHL,“ chválil svého soupeře Alexej Morozov, který utkání v Kazani rozhodl dvěma přesilovkovými góly v posledních deseti minutách zápasu. Díky němu vyhráli domácí 4:2. Kazaň dala všechny góly při nestejném počtu hráčů na ledě – i na to si Jaromír Jágr stěžoval v rozhovoru, který poskytl serveru AllHockey.ru. Jeho spoluhráč Jakub Klepiš byl jen ve druhé třetině na trestné lavici celkem třikrát.


Po třech sezonách jste opět na ruském ledě. Jaký jste měl ze hry dojem?
Zpočátku jsme měli šanci na úspěch, ale dva góly při našem oslabení sehrály klíčovou roli. Kazaň je v přesilovkách opravdu silný tým. Zápas nám ukázal, na čem ještě musíme pracovat. Výsledek mě zklamal, na úvod sezony jsme hodně chtěli vyhrát.


Častá vyloučení ve druhé třetině asi hodně ovlivnila zápas, že?
Nedostatek herní disciplíny lze vysvětlit tím, že jsme vždy úplně nedrželi krok se soupeřem, ale to nás samozřejmě neomlouvá. Musíme teď pracovat i na tom, jak hrát dobře v oslabení a přesilovkách.


V Rusku z Vás už před začátkem soutěže udělali tvář KHL. Co si o tom myslíte?

Být tváří ligy je fajn, ale je třeba soustředit se na něco jiného. To hlavní je týmový úspěch, aby byl úspěšný klub.


Má tahle liga nějakou perspektivu? Je možné, že se příštích letech rozšíří třeba o české, finské nebo švédské kluby?

Myslím, že české týmy tady zatím nemohou hrát, na to by byly potřeba velké peníze. Ale tipuju, že KHL by se v krátkém čase mohla stát rovnocennou konkurencí pro NHL. Vždyť kontinentální liga je zatím teprve na začátku, toto je první ročník. Ale s pomocí tak slavných lidí jako je Igor Larionov, Vjačeslav Fetisov nebo Bob Goodenow se bude liga vyvíjet tím správným směrem. Znovu říkám, že KHL už teď nemá špatnou úroveň a za dva tři roky může být ještě lepší. Chtělo by to ještě zvýšit ten limit cizinců v klubech, aby to bylo šest až sedm lidí. Tohle by bylo krokem vpřed.


Co od této sezony očekáváte?
Myslím, že neřeknu nic nového. Ve sportu je jen jeden cíl – a to je vyhrávat. Takže chci jen vítězství, vyhrát nejen každý zápas, ale i titul. Doufám, že můžeme dosáhnout dobrých výsledků.


Video z prvního Jágrova zápasu v KHL


Také Pilař byl překvapen úrovní KHL


Jedním z 26 českých hokejistů v KHL je i obránce Karel Pilař z Magnitogorsku. První zápasy na něj udělaly velký dojem. "Tahle liga si zaslouží pozornost, protože přilákala řadu slavných a hlavně dobrých hokejistů,“ říkal v rozhovoru pro ruský deník Sport Express. "Hráči ve třetích a čtvrtých formacích výborně pracují s pukem, je to paráda. Je to vážně rozdíl oproti Chicagu Wolves v AHL, kde jsem hrál loni.“


Nová ruská liga má tedy za sebou první zápasy, ale o tom, jestli její úroveň bude opravdu podobná té v NHL, rozhodnou až příští měsíce.

TN.cz, Mediafax, jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události