Fotbal

Reprezentant Pospěch si v Dánsku vystačí s deseti slovy

Obránce české fotbalové reprezentace Zdeněk Pospěch (29) si při čtvrtečním setkání s médii velmi pochvaloval své angažmá v Dánsku.

"Dánsko je nádherná země a fotbalová liga má podle mého názoru vysokou úroveň. Hra je jiná. Ne že by se nebránilo, ale nikdo se nebojí útočit. I já si zaútočím dosyta, ale člověk si musí dávat bacha. Každý tým má velmi rychlé útočníky a pro krajní obránce není dánská liga vůbec jednoduchá," řekl ve čtvrtek před tréninkem národního týmu v Kunicích Zdeněk Pospěch.


Jeho mužstvo FC Kodaň, jehož dres obléká společně s Liborem Sionkem, patří k favoritům dánské ligy. "Zatím to není tak špatné, jsme čtvrtí, máme po šesti kolech 11 bodů, ale mohli jsme mít o čtyři body víc. Hlavně první zápas jsme mohli vyhrát."

Pospěch: Dánské angažmá je pohádka

Libor Sionko, který bydlí pár metrů od domku, v němž žije Pospěch, mu hodně pomohl hlavně zpočátku s komunikací v dánském prostředí. "Jeho manželka se trochu ponořila do dánštiny a už ji zčásti ovládá. Takže když přijdou nějaké písemnosti, tak nám pomůže. Já se zlepšuju v angličtině, kterou tu mluví pomalu každý, ale dánsky se neučím. Vystačí mi asi tak deset slov. Umím poprosit, poděkovat, na hřišti křičet doprava, doleva, zpátky, a to je tak všechno. Víc nepotřebuju," prozradil Zdeněk Pospěch.


Angličtina se mu ovšem bude hodit vždycky. Traduje se, že z dánské ligy je do té anglické možná nejblíže ze všech evropských soutěží. "Možná to tak je, ale zatím je příliš brzy na podobné věci myslet. Zatím se mi jeví dánské angažmá v rámci možností jako pohádka," dodal obránce FC Kodaň.


Rychlý obránce zatím necítí před startem kvalifikace o účast na světovém šampionátu žádné napětí. "Je fakt, že na to pořád víc myslíme. Někdo by si přál, abychom hráli už v sobotu, jiným začátek ve středu vyhovuje. Budeme znát dva výsledky. Ale středa je realita. Když budeme dobře připravení, tak je to úplně jedno."

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události