Hokej

Chelios pokračuje v kariéře!

Veterán NHL Chris Chelios si ještě minimálně o rok prodlouží svůj aktivní hokejový život.

Když Dominik Hašek v létě nevyloučil, že by se za rok vrátil na ledová kolbiště, mnozí si možná řekli, že je starý a měl by se na hokej dívat už jen z tribuny.


Jenže tento názor je mylný. Pokud vás hokej stále baví a zcela vás naplňuje, není důvod, proč byste mu neměli co dát. Ideálním příkladem je živoucí legenda NHL a Haškův bývalý spoluhráč – nezničitelný Chris Chelios!


Vše je domluveno, zbývá už jen podpis


Jak ve čtvrtek potvrdil generální manažer Detroitu Ken Holland, klub je s šestačtyřicetiletým hráčem už na všem dohodnutý.


"Mohu potvrdit, že s Chrisem jsme na všem podstatném domluveni. Až příští týden přijede do města, podepíše smlouvu," je si jistý Holland.


Chelios, vlastním jménem Christos Kostas Tselios, si během příští sezony přijde na 850 tisíc dolarů, což je stejná gáže, jakou si vydělal už loni.


Kariéra Chrise Cheliose


Vizitka amerického obránce, jehož jméno patří k symbolům ledního sportu, je vskutku úctyhodná.


V základní části NHL Chelios odehrál 1616 zápasů, v nichž vstřelil 185 gólů a připsal si 763 asistencí. V play-off nastoupil k 260 utkáním, ve kterých vsítil 31 gólů a nasbíral 113 asistencí.


Zajímavostí je, že ve vyřazovací části chyběl svému týmu jen ve dvou případech! A to ze zdravotních důvodů Chicagu.


Svou bohatou kariéru začal před 27 lety na Univerzitě ve Wisconsinu, ve slavné NHL pak vystřídal dresy jen tří klubů. Jeho jméno je spojováno hlavně s Montrealem, odkud se vydal do Chicaga, aby nakonec zamířil do Detroitu Red Wings.


Během své cesty Chelios získal třikrát Stanley Cup – v roce 1986 s Montrealem, v letech 2002 a 2008 s Rudými křídly.
Znamenitý a tvrdý obránce se zúčastnil také čtyř olympiád - poprvé v roce 1984 v Sarajevu, naposledy minulý rok v Turíně.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události