Tenis

Federer je už v semifinále a čeká ho Djokovič

Federer je už v semifinále a čeká ho Djokovič

Federer si zajistil postup do semifinále US Open, když porazil Lucemburčana Mullera.

Švýcarský tenista Roger Federer si ve čtvrtečním čtvrtfinále ve vyrovnané bitvě poradil s Lucemburčanem Gillesem Mullerem ve třech setech 7:6, 6:4 a 7:6.

Konec lucemburského zázraku

Federer ukončil překvapivou cestu Mullera posledním grandslamem této sezony, když během celého utkání neztratil ani jedno podání a sám dokázal využít menších chyb soupeře v závěru všech tří setů.


První sada od samého začátku směřovala k tie-breaku a nic na tom nezměnila ani její dvanáctá hra. V té měl za stavu 6:5 Federer několik setbolů při podání soupeře, ale nedokázal je využít. Ve zkrácené hře už ale bývalá světová jednička zlomila odpor sto třicátého hráče světa a získala důležité vedení 1:0 na sety.V dalším průběhu zápasu se znovu rozhodovalo až v závěrečních hrách obou setů. V tom druhém dokázal Federer získat jediný brejk utkání a odvrátil hrozbu druhého tie-breaku. Ten přišel až v sadě třetí. I v něm však Švýcar uspěl. A to přesto, že prohrával 2:4. Nepříznivý stav ale otočil a zaslouženě postoupil do semifinále.


"Jsem šťastný, že jsem v semifinále. Vůbec to nebyl jednoduchý zápas,“ zhodnotil Federer vyrovnaný zápas. "Doufám, že tady můžu udělat o krok víc, než jsem udělal v Paříži a Wimbledonu,“ dodal. Tím dal jasně najevo, že pro něj teď existuje jediný cíl. Vyhrát US Open.Muller by i přes čtvrtfinálovou prohru mohl být spokojený, ale nebyl. "Mnoho lidí mi stále říká, jaké jsem tady uhrál skvělé výsledky a že bych měl být šťastný z toho, jak jsem se tady předvedl. Já jsem ale zklamaný,“ řekl po zápase lucemburský tenista. "V zápase jsem měl několik dobrých šancí, ale bohužel jsem je nedokázal využít,“ dodal zklamaně.

"Simulant" Djokovič přehrál Roddicka

Srb Novak Djokovič se v předchozím kole utkal se Španělem Robredem a přesto, že měl během zápasu zdravotní problémy, zvítězil 3:2 na sety. Tommy Robredo ho po zápase označil za simulanta. A je možné, že měl pravdu.


Třetí nasazený Djokovič vůbec nevypadal, jako by v posledních dnech měl nějaké zdravotní patálie a získal relativně snadno první dvě sady. Až pak dokázal Roddick zareagovat na nepříznivý vývoj zápasu, když ve třetím setu na kurtu dominoval a snížil na 1:2. Rozhodující čtvrtý set dospěl do dramatického tie-breaku, ve kterém udělal méně chyb Srb a postoupil do semifinále.

Neomylnost při brejkbolech…

Pro Djokoviče hrála v utkání především jeho stoprocentní bilance při brejkbolech. Pětkrát dostal příležitost prolomit Roddickovi podání a pětkrát ji využil. To Roddick, přestože měl šancí na sebrání servisu soupeře jednou tolik, uspěl pouze ve třech případech.V semifinále se srbský tenista střetne s druhým nasazeným Švýcarem Rogerem Federerem. Druhý souboj o finále obstarají světová jednička Rafael Nadal ze Španělska a Brit Andy Murray.

Výsledky:

Dvouhra muži - čtvrtfinále:
Federer (2-Švýc.) - Muller (Luc.) 7:6(5), 6:4, 7:6(5). Djokovič (3-Srb.) - Roddick (8-USA) 6:2, 6:3, 3:6, 7:6(5).


jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události