Fotbal

Rooney bude v kvalifikační bitvě cílem hráčů Andory

Anglickou hvězdu Wayna Rooneyho čekají v kvalifikačním duelu proti Andoře perné chvilky.

Záložník Andory Oscar Sonejee varoval před sobotním vzájemným utkáním s Anglií v kvalifikaci o MS 2010 anglického útočníka Wayna Rooneyho. Prý si má připravit pytlík s ledem.

Nepadli si do oka...

Sonejee a Rooney v sobě moc zalíbení nenašli, když se jako protihráči potkali na hřišti v poslední kvalifikaci na Euro 2008. Pracovitý záložník Andory se totiž snažil Rooneymu znepříjemnit život, jak jen mohl. A prchlivý Rooney, jako už několikrát, ztratil nadhled a byl tehdejším koučem McClarenem po žluté kartě raději vystřídán.


Sonejee řekl, že mu Rooney nadával a byl arogantní. "Urážel mě a pak přidal, že je hvězda. Povyšoval se nad nás, ptal se, kdo a co je Andora. Tak jsem mu k tomu také řekl své,“ prozradil podrobnosti incidentu Sonejee.

Bude se v sobotu opakovat karetní mariáš?

"Rooney je velice horkokrevný a agresivní, ale řekl určité věci, které říkat neměl. Urazil jsem ho ve španělštině, takže mi pravděpodobně nerozuměl,“ přidal Sonejee. V utkání, které Angličané vyhráli 3:0, bylo uděleno sedm žlutých karet a andorský záložník přiznal, že jeho tým je jedním z nejnedisciplinovanějších ve fotbalovém světě. "Ale proti Anglii musíme být ještě agresivnější,“ nabádá před sobotním utkáním v Barceloně.


"Rooney je bojovník, ale to jsem já taky. Zkusím ho dostat pod fyzický i mentální tlak a uvidíme, jak to tentokrát ustojí. Jestliže Angličané prokážou nedostatek respektu, bude je to bolet,“ vyhrožuje Sonejee.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události