Fotbal

Šmicer: Až budu připraven, nebojím se, že bych si nezahrál

Vladimír Šmicer, fotbalové štístko, vyléčil zraněnou achilovku a věří, že svou šanci ještě dostane.

V poháru ČMFS se Vladimír Šmicer po dlouhé době objevil na hřišti v soutěžním zápase. A i díky němu Slávisté porazili divizní Rakovník vysoko 7:0.

Vladimíre, nastoupil jste poprvé v této sezoně za áčko Slavie a hned jste vyhráli 7:0. To potěší, ne?
My jsme to utkání zvládli dobře. Rakovník pro nás byl příjemný soupeř. Krásně jsme si zahráli, dali pěkný góly. Mohli jsme být spokojeni.

Byl rozdíl mezi divizí a ligou opravdu tak velký?
V tomhle utkání byl ten rozdíl hodně znát. Rakovník ale asi není v kdovíjaké formě, protože o víkendu v divizi prohráli 0:5. Asi mají nějaké problémy a na nás zkrátka nestačili.

Jak jste prožíval předkolo s Fiorentinou, do kterého jste kvůli zranění nemohl zasáhnout?
Fiorentina byla těžký soupeř a nás všechny mrzelo, že jsme nepostoupili. Je to škoda. Minulý rok jsme postoupili přes Ajax, ale teď byla Fiorentina nad naše síly. S klukama jsem to hodně prožíval. Radši bych ale byl na hřišti jako hráč, to v té době bohužel ještě nešlo.

Pojďme zpět k Vám. Jak jste se cítil v zápase v Rakovníku?
Byl jsem moc rád, že jsem si konečně zahrál. Přeci jenom toho trénování už jsem měl plné zuby, takže to pro mě bylo velké oživení. Doufám, že těch zápasů bude víc a víc.

Je zraněná achilovka úplně v pořádku?
Už jsem prakticky měsíc zdravej. Trénuju, ale pořád na tom nejsem dobře kondičně. Zatím to tělo zvládá v pohodě, ale uvidíme, až začnu ještě více zvyšovat zátěž. Každopádně se snažím dělat všechno proto, abych byl v pořádku.

Trenér Jarolím před sezonou trochu netakticky prohlásil, že čekal, že skončíte s kariérou. Mrzelo Vás to?
To víte, že mě to mrzelo, vždyť jsme udělali titul. Pak ale došlo k určitým nedorozumněním, ke kterým vůbec dojít nemuselo. Stačilo si to vyříkat mezi sebou. V očích veřejnosti to pak házelo divný světlo na celou situaci, která nebyla zase tak vážná.O to větší jsem ale měl motivaci se vrátit. Říkal jsem, že bych ještě rok chtěl hrát, a proto teď makám a snažím se prosadit.

Už jste si to s trenérem Jarolímem vyříkali?
Už dávno. Oba jsme potřebovali vědět, na čem jsme. Jestli se mám snažit vrátit na hřiště nebo ne, jestli se mnou počítá a tak. Teď už je to za náma a jedeme dál. Čeká nás hodně těžkých zápasů.

Kdy počítáte, že naskočíte do ligy? Jaká je Vaše role v týmu?
Kdy naskočím do ligy záleží jen na trenérovi. Teď je reprezentační pauza, tak mám dalších deset dní na trénink, ale třeba si půjdu zahrát za naše béčko. Jsem součástí týmu a udělám všechno proto, abych se do sestavy dostal. Až mi trenér dá šanci, budu se ji snažit využít.

Slavii to teď docela klape, budete to mít s návratem do sestavy složitější?
Určitě to bude težší. Předvedli několik dobrých výkonů, takže trenér nemá důvod sestavu měnit. V takové chvíli je pro každého hráče těžké dostat se do mužstva zpátky. Já se potřebuju dostat do herní pohody, takže rozhodně na trenéra nijak netlačim. Nejdřív musím být zdravý a připravený, pak se nebojím, že bych si nezahrál.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události