Fotbal

Csaplár na Žižkov již dnes?

Mezi kandidáty na místo odvolaného Stanislava Grigy podle zdrojů z klubu patřili Josef Csaplár, Martin Pulpit, Zdeněk Ščasný a také jeden kouč z německy mluvící země. Ščasný s Pulpitem ale podle svých slov s pražským klubem nejednají. Csaplár tuto možnost nevyvrátil.

Klub shání urychleně náhradu za slovenského trenéra Stanislava Grigu, kterého stála definitivně hlavu středeční porážka v Poháru ČMFS na půdě třetiligového Vyšehradu.

Na lavičku možná usedne další cizinec

"Skutečně chceme mít do pátečního večera jasno o muži, který ihned převezme naše A mužstvo a začne s ním pracovat. V reprezentační pauze se dá udělat kus práce," řekl agentuře Mediafax Luděk Vinš. "Zužujeme okruh kandidátů," dodal prezident Viktorie Žižkov.


Není nereálné, že by pražský celek, který během pěti kol nového ročníku pouze jednou vyhrál, mohl vést opět zahraniční kouč. Klub je údajně v kontaktu s jedním německy mluvícím trenérem. Problém s jazykovou bariérou nehrozí.


Nový sportovní ředitel Žižkova Pavel Kuka, který má výběr nového lodivoda na starosti, má totiž ze země našich západních sousedů bohaté zkušenosti. Jazykovou výbavu má i mnoho hráčů, jako třeba navrátilec a nový kapitán Petr Gabriel.

Ščasný ani Pulpit s Žižkovem nejednají

Dalšími kandidáty jsou údajně současný hráčský skaut Evertonu Josef Csaplár, v minulé sezoně kouč Olomouce Martin Pulpit a ex-mladoboleslavský Zdeněk Ščasný.


Ščasný byl na lavičce žižkovské Viktorky při jejím nejzářivějším období v novodobé historii. Po svých posledních disciplinárních prohřešcích ale asi nemá velkou chuť do další práce v českém prostředí. "Nezlobte se, ale k tomu se nechci vyjadřovat, to je má soukromá věc. Mohu ale říct, že s Viktorií Žižkov nejednám," řekl tn.cz Ščasný. S pražským klubem podle svých slov nejedná ani Pulpit.


Angažmá na české prvoligové lavičce neláká podle vlastních slov Josefa Csaplára, který by kývl pouze na nabídku, která by mu zaručovala povinnosti a pravomoci podobné manažerovi týmu v Premier League, či bundeslize. "Já tohle nechci vůbec komentovat. Za ten rok, co netrénuji, jsem jednal s mnoha majiteli i manažery klubů a nikdy jsem o tom nemluvil. Nebudu se k tomu vyjadřovat ani teď," řekl tn.cz Csaplár ve čtvrtek na otázku, zda se jeho budoucnost spojí s žižkovským klubem.


"Důležité je, aby si sportovní ředitel Pavel Kuka vybral kouče, jemuž bude věřit a bude s ním schopen dobře spolupracovat," doplnil prezident Viktorie Žižkov Luděk Vinš.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události