Fotbal

Takřka 400 milionů korun! Taková je cena Jana Poláka

Belgický fotbalový klub Anderlecht Brusel si cení českého reprezentačního záložníka Jana Poláka na 15 milionů eur (asi 373 milionů korun).

Anderlecht Brusel, stejně jako Slavia a Sparta, nezvládl třetí předkolo Ligy mistrů a musí se spokojit "jen“ s Pohárem UEFA. Tím, že si belgický velkoklub nezahraje prestižní a hlavně pěnězmi prošpikovnou soutěž, trpí nejen fanoušci, ale i klubový rozpočet. Jednou z možností, jak finanční ztrátu dohnat, je prodej některých hráčů.

Polák je pro Anderlecht nejcennější hráč

Představitelé belgického týmu vědí, že odchod Jana Poláka by pro ambiciozní klub byl po sportovní stránce velkou ztrátou. Proto se také funkcionáři dohodli, že jeho přestup umožní pouze za přestupovou sumu 15 milionů eur (373 milionů korun). Sám Polák je momentálně na reprezentačním srazu a s mužstvem se připravuje na kvalifikační duel v Severním Irsku. Ve čtvrtečním rozhovoru ale připustil, že dostal blíže nespecifikovanou zahraniční nabídku.

15 milionů euro pro Anderlecht? Ano, ale za tři hráče

Představy manažerů Anderlechtu zatím žádný klub nesplnil. Nejvyšší nabídka přišla z Borussie Dortmund, která nabídla za českého záložníka 7,5 milionu eur. To je ale o polovinu méně, než tým z hlavního belgického města požaduje. Současně s nabídkou Dortmundu přišla i zpráva, že by Anderlecht mohli opustit také český útočník Stanislav Vlček a Argentinec Mathias Suarez. Za Vlčka údajně anglický West Bromwich nabídl 2,5 milionu eur. Talentovaný Suarez se při dobré vůli Belgičanů mohl stěhovat do Portugalska. Zájem o jeho služby měla Benfica Lisabon a nabízela za něj 5 milionů euro.


Kdyby tyto transfery proběhly, byla by kasa Anderlechtu během jediné noci bohatší o 15 milionů euro. Tak se ale zatím nestalo a všichni tři jmenovaní hráči zůstavají.

Trenér Jacobs: Polák má obrovský potenciál

"Jsem jen jeho trenér. Jeho cena se mě netýká," řekl trenér Anderlechtu Ariël Jacobs. "Avšak připouštím, že bych nebyl překvapen, pokud by se jednou dostal do nějaké bohatší ligy. Pokaždé figuruje mezi našimi nejlepšími hráči," dodal.

Slavii vydělal Necid, Spartě zase Kadlec

České kluby řešily své neúspěchy v Lize mistrů prakticky stejně. Slavia prodala devatenáctiletého útočníka Tomáše Necida do ruského celku CSKA Moskva a Sparta pustila Michala Kadlece na hostování do německého Bayeru Leverkusen.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události