Hokej

VIDEO: Karlovy Vary jednají o vstupu do Kontinentální ligy

Loňský vicemistr extraligy by se v budoucnu mohl stát součástí nejvyšší ruské soutěže.

Karlovy Vary versus Jágrův Omsk. Takové spojení by za pár let mohlo být bráno jako samozřejmost. Západočeský tým je totiž jedním z evropských celků, které by mohly přesídlit do ruské nejvyšší soutěže.


Zájem je konkrétní


“Jednání probíhají, zájem ruské strany je konkrétní,“ potvrdil na tiskové konferenci Karlových Varů generální manažer klubu Miroslav Vaněk.


I když volil opatrná a rozvážná slova, z jeho projevu bylo cítit, že by se klub stěhování do východní soutěže nebránil.


“Všechno směřuje k tomu, že se z Kontinentální ligy stane suverénně nejkvalitnější soutěž v Evropě. My nechceme stát mimo a rádi bychom využili toho, že je o nás zájem,“ podotýká Vaněk.


Budou mít dostatek peněz na složení finančních garancí?


Hlavní překážkou, na které by mohla celá věc ztroskotat, jsou finance.


“Především o nich budou probíhat úvodní jednání,“ potvrzuje první muž klubu. “Ta soutěž je nesmírně bohatá, a pokud v ní chcete obstát, musíte na to mít prostředky,“ říká jasně a dodává: “Jekatěrinburg je neměl a je z ligy venku.“


Zdroj: TN.cz

Nic není jisté


Vaněk klade důraz na to, že nic ještě není dohodnuté ani podepsané.


“Berte to prosím tak, že jsme zatím jen jeden z mnoha týmů v Evropě, o kterém oni uvažují," krotí optimismus. V nejbližších dnech odlétáme do Moskvy si od zástupců Kontinentální ligy vyslechnout, co by se od nás vlastně chtělo. Kolik peněz bychom museli investovat do hráčů a jakou částku bychom museli sehnat ke vstupu do soutěže. Od toho se budou odvíjet naše další kroky,“ má jasno Vaněk.


"Celé si to vyhodnotíme a rozhodneme se, zda má smysl v jednáních pokračovat, nebo je ukončíme,“ nepředbíhá šéf karlovarského klubu.


Proč právě Karlovy Vary?


1, Klub staví novou multifunkční halu, která pojme 6000 lidí, a bude k dispozici už na jaře 2009.


Téměř na každé utkání Kontinentální ligy by bylo nejspíš vyprodáno, takže se není proč obávat, že by se hrálo před nedůstojnou diváckou kulisou.


“Bude to jeden ze tří nejmodernějších hokejových stánků v republice,“ je si jistý Vaněk. “Hlavně pro novináře tam bude luxusní zázemí světových parametrů,“ tvrdí pyšně.


2, Když chce někdo obyvatele Varů poškádlit, nazve je “Rusáky“.


Ve městě se to jen hemží nápisy v azbuce i celkovou kulturou, která táhne daleko víc na východ než na západ. Pokud si v centru chcete objednat něco dobrého k snědku, v jídelním lístku si názvy pokrmů přečtete rusky a česky, někde dokonce jenom rusky!


Kouzlu bývalé postsovětské velmoci navíc nepřímo podlehl i tamní hokej, který při zápasech dříve pouštěl oblíbenou ruskou píseň Kalinku. "Určitě je pravda, že naše město platí za oblíbenou destinaci ruských občanů," říká Vaněk.


3. Třetí důvod je prostý a zároveň ten nejdůležitější – město se může pochlubit svým vlastním letištěm.


Ruské kluby by tak v Česku nemusely nijak kličkovat, aby se do lázeňského města dostaly.


4, Další důležitou věcí je fakt, že by se Vary v Kontinentální lize nemusely ztratit ani po sportovní stránce.


Kádr je dlouhodobě konsolidovaný a jeho výkonnost má každým rokem vzestupnou tendenci (druhé místo z loňské sezony budiž toho důkazem).


“Mužstvo je velmi dobře složeno věkově od nejstarších po nejmladší hráče a věkový průměr je tak akorát,“ libuje si Vaněk.


Hráči jako Kumstát, Skuhravý či Mensator by v konfrontaci s ruskými hvězdami jistě obstáli.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události