Hokej

Hnilička: Chceme konečně titul!

Brankářská jednička Bílých Tygrů věří, že mužstvo v nadcházející sezoně konečně dojde k titulu.

Do startu nového ročníku extraligy zbývají jen čtyři dny. "Na novou sezonu se všichni těšíme a dáme do ní maximum," slibuje natěšeným fanouškům Milan Hnilička.


Udělat nejdůležitější krok


Ambice jeho týmu jsou opět jen ty nejvyšší. "Naším cílem je hrát dobře během základní části a postoupit do play-off," zopakoval Hnilička často omílanou frázi a poté už byl konkrétnější.


"Chceme konečně udělat ten nejdůležitější krok, o kterém se tady mluví již dlouho," přiznal Hnilička, že severočeské mužstvo chystá jízdu za titulem.


"Věřím, že letos budeme všichni v optimální formě a zdraví, abychom v play-off mohli uhrát co nejlepší výsledek," podotkl trojnásobný mistr světa.


Tým se tolik nezměnil
Liberec má podle jeho slov za sebou tvrdou přípravu, jež by mu k dobrému výkonu v sezoně mohla významně pomoci. "Měli jsme docela dost přípravných zápasů, takže připravení bychom měli být dobře. To by se mělo odrazit i v té finální části extraligy," dodal Hnilička.


Během léta došlo k jisté obměně kádru, podle velezkušeného brankáře to však na mužstvo žádný negativní vliv mít nebude. "Tým se zase tolik nezměnil. Odešel nám jen elitní útočník Leoš Čermák. Zase ale přišli noví kluci," poznamenal Hnilička.


"Celek doplnili tři vynikající obránci. Hlavně přišel Jaroslav Modrý, který bude lídrem kabiny. Na tu spolupráci se strašně těším," nechal se slyšet pětatřicetiletý gólman.


Odchod do Ruska mě už nebere


Milan Hnilička se na sever Čech vrátil po nepříliš vydařeném angažmá v ruské superlize, kde působil v týmu Salavat Julajev Ufa.


"Ruská mise byla velice těžká. Bylo to úplně jiné, než jsem čekal," svěřil se Hnilička. "Angažmá bylo od začátku složité, protože mě sice koupili, ale nepotřebovali," diví se litoměřický rodák.


S Ufou nakonec získal mistrovský titul, za celou sezonu však odchytal jen devět duelů. V play-off se na led nepodíval dokonce vůbec. "Chovali se ke mě výborně, ale nehrál jsem. Starali se, aby mi nic nechybělo, ale já jen seděl na střídačce a chytali jiní," popisuje skoro komicky.


"Každý potřebuje hrát, aby si udržel formu a výkonnost," poznamenal vážněji. A i to je důvodem, proč ho Kontinentální hokejová liga zatím neláká. "Člověk by nikdy neměl říkat nikdy, ale řekněme, že mě to už tolik nebere," řekl jasně Hnilička.

hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události