Sport

Špotáková prohrála v Jablonci jen s Abakumovovou

Obrátily si role. Oštěpařka Barbora Špotáková připravila Rusku Abakumovovou posledním hodem o olympijské zlato, před domácím publikem se před soupeřkou musela sklonit Češka.

Ruska byla při finálovém závodě oštěpařek na olympijských hrách v Pekingu českým "nepřítelem číslo jedna". Na den přesně 40 let po vpádu sovětských vojsk do Čech dlouho hatila šance sympatické Češky na vysněný nejcennější kov.

Nevraživost z Pekingu je pryč

Špotáková ale přidala za svou zem čárku do pomyslného bodování ve vzájemné historii obou zemí, když posledním pokusem brala zlato i evropský rekord.


V emotivním rozhovoru bezprostředně po vítězném závodě se se slzami na krajíčku vyznala, že v takto významný den nechtěla prohrát zrovna s ruskou závodnicí.


Svou sokyni do té doby Špotáková příliš neznala, stejně jako ostatní elitní oštěpařky, které při vypjatém pekingském finále stály za Češkou. Poté k sobě ale obě špičkové závodnice našly cestu a jejich boj se opět přesunul pouze do roviny sportovní.

Ruska v Jablonci lepší o 26 centimetrů

Abakumovová trochu pokazila "oslavu" Špotákové před domácím publikem, když ji předčila na mítinku Jablonecký oštěp. Souboj to byl ale opět velmi napínavý. Ruska zvítězila díky hodu do vzálenosti 64,95 metru, olympijská vítězka skončila druhá s pokusem jen o 26 centimetrů kratším.


Je to už druhé vítězství Abakumovové nad Špotákovou během jednoho týdne. Na mítinku ve švýcarském Lausanne brala Ruska vavříny pro vítězku za 66,09 metrů, na královnu z Pekingu zbylo po slabém maximu 62,24 jen čtvrté místo.

Jablonecký oštěp:
 

1. Abakumovová (Rus.) 64,95, 2. Špotáková (ČR) 64,69, 3. Neriusová (Něm.) 62,99, 4. Obergföllová (Něm.) 62,78, 5. Sayersová (Brit.) 61,37, 6. Chillaová (Šp.) 59,91, 7. Madejczyková (Pol.) 59,69, 8. Klimešová (ČR) 58,24, 9. Brejchová (ČR) 54,98, 10. Tilea - Moldovanová (Rum.) 54,09, 11. Szabóová (Maď.) 53,25, 12. Piwnická (Pol.) 53,06.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události